Uncategorized

Günlük 40 ton üretim kapasitesine sahibiz

10 yıl önce 40 m2’lik bir imalathanede başlayan serüvenini günümüzde 5.400 m2 kapalı alana sahip fabrikada sürdüren İstanbul Çiğköfte, günlük 40 ton üretim kapasitesiyle 63 ilde yer alan 248 mağazasında müşterileriyle buluşuyor. Firma olarak telif hakkı, franchise bedeli ve kârdan pay almadıklarını belirten İstanbul Çiğköfte Yöneticisi Önder İlhan ile bir araya geldiğimiz Ekim sayımızda, franchise sistemlerinin detaylarını konuştuk.

İstanbul Çiğköfte’nin yeme-içme sektörüne giriş hikayesini sizlerden dinleyebilir miyiz, halihazırda hangi lokasyonlarda müşterilerinizle buluşuyorsunuz?

2013 yılında heyecanla temellerini attığımız İstanbul Çiğköfte markasının hikayesi 40 m2’lik küçük bir imalathane ile başladı. Bugün üretimimizi 5.400 m2 kapalı alanda günlük 40 ton üretim kapasitesine sahip bir fabrikada sürdürmekteyiz.

Özellikle ‘Mide Yakmayan Özel Formül’ ve ‘Acılı Lokum’ sloganlarıyla çıktığımız bu yolda aynı heyecanı ve tutkuyu koruyarak başarıya ilerlemek en büyük hedeflerimizdendi. 2023 Ekim ayı başında da 63 ilde 248 bayimiz ile bu anlayışla hizmetimize devam etmekteyiz.

Franchise sistemine dahil olan bir marka olarak büyüme stratejinizden bahseder misiniz?

İstanbul Çiğköfte markasının sağlıklı ve emin adımlarla büyümesi için her lokasyona ve her kişiye franchise bayiliği vermiyoruz. Markamızı temsil edebilecek kişilerin uygunluğuna bakıldıktan sonra, işletme açılacak lokasyon üzerinde tespit ve analiz çalışması yapıyoruz. İş yapma potansiyeli yüksek olan yerlere bayilikler veriyoruz. Bayilerimizi de sosyal medya platformlarında reklam vererek tanıtıyoruz.

Franchise sisteminizin detayları nedir, İstanbul Çiğköfte çatısı altında müşterileriyle buluşmak isteyen yatırımcı adaylarında aradığınız şartlar nedir?

İstanbul Çiğköfte markası olarak kendimize ait konseptimiz mevcuttur. Firma olarak telif hakkı, franchise bedeli ve kârdan pay almıyoruz.

Her şeyden önce tek yapmanız gereken dükkan bulup dükkanın resimlerini ve konumunu bizimle paylaşmak. Lokasyon analizi yapılıp firma tarafından onay alındıktan sonra konseptimize uygun demirbaşların tedariği için gerekli ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra dükkan içerisinde konsepte uygun yapılması gereken tadilat işlerinin gereğini yerine getiriyorsunuz. Açılışa özel firmamız tarafından sizlere almış olduğunuz paket içeriğine göre 250 kg ila 1 ton arasında bedelsiz çiğköfte desteği sunulmaktadır. Ayrıca firmamızın tüm bayilerine yaptırmış olduğu her ayın 15’inde +%50 bedava kampanyası mevcuttur. Bu kampanyanın reklam ve bütçe desteği firma tarafından karşılanmaktadır. Çalışma süresinde satışa hazır ürünlerin tedariği tek yer olan İstanbul’dan sağlanmaktadır.

Yatırımcı adaylarında aradığımız şartlar ise;

– Girişimci ruha sahip olunması

– Başarma azminin yüksek olması

– İnsan ilişkilerinde iyi ve tercihen tecrübeli olması

– Tercihen başarılı bir iş tecrübesine sahip olması

– Tüm zamanını ve gücünü İstanbul Çiğköfte yönetimi için harcama isteği ve imkanı

– İstanbul Çiğköfte markasının gerektirdiği finansal olanaklara sahip olması.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

“Kendi işinin patronu olmak isteyenlere İstanbul Çiğköfte…