FinTech Öne Çıkanlar

CRAFTGATE’E 1 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Craftgate’in 1 milyon dolarlık yatırımı, ülkemizdeki e-ticaret pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Hepsiburada ve D4 Ventures’tan geldi.

Bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate, geçtiğimiz yıl APY Ventures liderliğinde 2 milyon dolar tohum yatırım almıştı. Craftgate, aradan geçen yaklaşık 1 yılın ardından yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Craftgate tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar yatırım aldı.

Craftgate’in 1 milyon dolarlık yatırımı, ülkemizdeki e-ticaret pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Hepsiburada ve D4 Ventures’tan geldi. Alınan 1 milyon dolarlık yatırım, pazarlama faaliyetlerine ve büyümeye yönelik olarak kullanılacak. Hepsiburada’nın Craftgate’e yatırım yapmasının temel nedeni ise e-ticaret iş ortaklarının büyümesini hızlandırmak.

Craftgate’in sunduğu özellikler arasında merkezi entegrasyon, kart saklama, tek tıkla ödeme, pazar yeri çözümü, kapalı devre cüzdan, ödeme formu, ortak ödeme sayfası, link ve QR kod ile ödeme, akıllı ve dinamik ödeme yönlendirme ve proaktif izleme yer alıyor.

Aldıkları yatırımı, ekibi genişletme, pazarlama ve satış faaliyetlerine odaklanarak kullanacaklarını belirten Craftgate kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Erdoğan, Hepsiburada ve D4 Ventures gibi ödeme sistemleri deneyimlerine ve ürünlerine inanan yatırımcıların onlara kattığı güç ile her geçen gün hızla büyüdüklerini ve global olma hedefiyle ilerlediklerini sözlerine ekledi.

Craftgate’in sunduğu hizmetler ve hedeflediği pazardaki potansiyelle e-ticaret ve ödeme çözümleri pazarlarındaki büyüme stratejilerini hızlandırmalarına fayda sağlayacak stratejik iş ortaklıklarından biri olduğunu belirten Hepsiburada finansal hizmetler CEO’su Erkin Aydın da Craftgate’in sunduğu ödeme orkestrasyonunun pazara erişimlerini kolaylaştırdığını ve böylece ticaretin dijitalleşmesine liderlik etme ve Türkiye’nin lider fintek oyuncusu olma vizyonlarını pekiştirdiğini de dile getirdi.