Eğlence

GELECEĞE YATIRIM YAPAN ŞİRKETLER HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDE

Dünya genelinde eğlence sektörü büyük bir hızla şekillenmeye başladı. Büyük eğlence merkezleri ve tema parklar AVM’lere müthiş bir dinamizm katıyor. Hızla değişen eğlence sektöründe Bursapark, AR-GE çalışmaları ile projelerine hızla devam ediyor. Ağustos sayımızda Bursapark Genel Müdürü Ersin Aldanoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Bursapark olarak eğlence sektörünün AVM’lere kattığı avantajları değerlendirir misiniz?

Son yıllarda eğlence merkezlerinin metrekareleri çok ciddi şekilde büyümeye başladı. Büyük eğlence merkezleri ve tema parklar AVM’lere müthiş bir dinamizm katıyor. Büyük eğlence merkezi olan AVM’ler her zaman daha tercih edilir konumda yer alıyor. Yeni yapılan eğlence merkezlerinde özellikle büyük trambolin parklar göze çarpıyor. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bu parklar son yıllarda ülkemizde de oldukça talep görmeye başladı.

Her sektörde olduğu gibi eğlence sektörü de bir dönüşüm içerisinde. Bu konu doğrultusunda eğlence sektörünün geleceği hakkında öngörüleriniz nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi eğlence sektöründe de tüketici ihtiyaçları zamanla değişiyor. İşletmecilerin değişen bu ihtiyaçları iyi analiz etmesi ve sürdürülebilirlik stratejileri belirlemesi gerekiyor. Özellikle tüketicilerin uzun vadede ihtiyaçlarının öngörülmesi ve çalışmalarının bu yönde ilerlemesi gerekiyor. Dünyadaki yenilikleri takip ederek geleceğe yatırım yapan şirketler her zaman bir adım önde olmuştur.

Sizler Bursapark olarak bu değişime ve geleceğe hazır olmak adına ne tür çalışmalar yapmaktasınız?

Bursapark olarak AR-GE çalışmalarımıza, dünyadaki yeni trendleri ve tüketici isteklerini göz önünde bulundurarak devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda en önemli etkenin AR-GE çalışmaları olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda yeni ürünler ve projeler ile müşterilerimizi destekleyip onların da sürdürülebilir olmasını ve farkındalık yaratmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Haziran 2023 itibariyle üretimimize Bursa Demirtaş organize sanayi bölgesindeki 6.000 m2’lik yeni üretim tesisimizde devam ediyoruz. AR-GE merkezlerinden, depolama ve sevkiyat alanlarına kadar son teknolojileri kullandığımız fabrikamızda şu an 100 personel görev alıyor ve bütün dünyayı çocuk eğlence merkezleri ile buluşturuyoruz.

default