AVM Öne Çıkanlar

DÜNYANIN EN İYİ 5 OUTLET AVM’Sİ

Seyahate çıkacağı yerleri belirlerken kimileri için tarih ve kültür; kimileri için eğlence, kimileri içinse macera belirleyicidir. Bazı noktalarda ise moda ve alışveriş tutkusu seyahatin belirleyici seçenekleri arasında yerini alıyor. Moda devi markaların outlet mağazalarını barındıran alışveriş bölgeleri gezip görmek ve tanımak istediğiniz şehirlerde bir alışveriş molası için harika seçeneklerdir. İşte dünyanın en çok ziyaret edilen Outlet AVM’leri.

Sicilia Outlet Village, İtalya

Konu giyim kuşam olursa İtalyan şıklığı her zaman adından söz ettirir. Sicilya gibi tarihî ve kültürel hazinelere sahip olan bir şehirde bu şıklığın peşine düşüp bir alışveriş macerasına çıkmak için en iyi adres ise Sicilya Outlet Village. Adının hakkını verircesine 30 bin m2 geniş bir alana yayılan bu alışveriş kasabası, İtalyan modasının ve dünya çapındaki moda devlerinin bulunduğu 140 mağazasıyla alışveriş tutkunları için gerçek bir alışveriş şehri.

Gotemba Premium Outlets, Japonya

Japonya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Gotemba Premium Outlets’te alışverişin, eğlencenin ve Fuji Dağı’nın büyüleyici manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Hakone’ye yakın Gotemba şehrinde bulunan alışveriş merkezinde dünya çapında 210 markanın outlet mağazası bulunuyor. Klasik giyimden spora ve elektronik eşyaya kadar farklı mağaza seçenekleri de bulunan Gotemba Premium’da, alışverişe mola verip restoran ya da kafelerinden birinde Fuji Dağı’nın görkemli manzarasına karşı bir kahve içmeyi de ihmal etmeyin.

Woodbury Common, ABD

Modanın kalbinin attığı şehirlerden biri kuşkusuz New York’tur. Şıklığın karakterini belirlediği bu şehirde yer alan Woodbury Common Outlet ise dev markalardan tam 250 tanesine ait mağazasıyla moda ve alışveriş sevdalısı olanların uğramadan edemeyeceği cinsten. Michael Kors’tan Bottega Veneta’ya, Burberry’den Tory Burch’e modanın dev isimlerini barındıran Woodbury Common bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını sunuyor.

Bicester Village, İngiltere

Londra’ya bir saatlik mesafede bulunan bu outlet kasabası, Oxfordshire’ın fundalıklarının arasında muazzam bir manzaranın içinde konumlanıyor. Missoni, Ralph Loren, Diane von Fürstenberg gibi dünya çapında 150 markanın mağaza ev sahipliği yapan Bicester Village, İngiltere’nin başarılı tasarımcılarının butiklerine de yer ayırıyor.

Kildare Village, İrlanda

İrlanda’nın en büyük alışveriş merkezi olan Kildare, Dublin’den yalnızca 1 saatlik bir mesafede konumlanıyor. İrlanda’nın o klasikleşmiş huzurlu çiftlik manzaraları misali yeşillikler içerisinde kurulmuş olan bölgede yüzlerce markanın şık ürünlerini sene boyunca indirimli bir şekilde bulabiliyorsunuz.