Öne Çıkanlar Perakende

RUHUNUZLA BÜTÜNLEŞEN KOKULAR ÜRETİYORUZ

Yüzlerce farklı kokuya sahip ürünlerini Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu bölgelerinde bulunan 40 ülkede 600’ü aşkın mağaza ile müşterilerinin hizmetine sunan Bargello Perfume adına Satış Pazarlama Direktörü Taha Can ile Temmuz sayımızda kuruluş hikâyelerini ve ürünlerini konuştuk.

Okuyucularımız için Bargello Perfume’nin ilham veren hikâyesini anlatır mısınız, “Ruhunuzu Yansıtan Benzersiz Kokular” mottonuzla müşterilerinize sunduğunuz ürünlerinizden söz eder misiniz?

1950’den bu yana güzel kokunun peşinde olan bir marka olarak 300’den fazla koku çeşidiyle herkesin kendi ruhuyla bütünleşen kokuları bulabileceği parfümleri üretmeye devam ediyoruz.
İlham veren hikâyemiz biraz  “Ruhunuzu yansıtan benzersiz kokular” sloganımıza da yansıyor diyebiliriz. Çünkü insanlık, tarihinin her döneminde güzel kokunun peşindeydi. Güzel koku demek; anıları anımsamak, anı değerli kılmak ve huzura ortak olmak demektir. Bütün bu güzel duygular, anılar zamanla birlikte geçer ama aldığımız güzel bir kokuyla tekrar o duyguların ve anıların içinde bulabiliriz kedimizi.

Parfümlerinizde kalıcılık ve kullandığınız esanslar oldukça dikkat çekmekte. Bu konu bağlamında nelere dikkat etmektesiniz, her mevsime uygun koleksiyonlarınızı oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz?

Bargello olarak her konuda olduğu gibi koleksiyonlarımızı oluştururken de yenilik ve trendleri yakından takip ediyoruz. Mutlu tüketici misyonu ile hareket eden bir marka olduğumuz için tüketicilerimizin talepleri ve geri dönüşleri de bizim için değerli ve dikkat ettiğimiz bir nokta. Bütün bunlarla birlikte kaliteden ödün vermeden tercih ettiğimiz esanslar ve uzman kadromuzun gerçekleştirdiği ciddi çalışmalarla sektörün dikkat çeken ürünlerini üretebiliyoruz.

Sürdürülebilirlik konusu oldukça gündemde olan ve uzun süre tüm sektörlerin dikkat edeceği konular arasında. Sizler Bargello olarak bu konu bağlamındaki çalışmalarınız nelerdir?

Nesillerdir Türkiye’nin ve dünyanın kalite standartlarına uygun hareket eden bir marka olmanın yanı sıra çevreye ve doğaya karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve bu bilinçle hareket eden bir markayız. Yaşamı, doğayı ve insanın tabiata kattığı değerleri önemsiyoruz. Bu sebeple İfra, ISO 14001, ISO 9001 ve ISO 22716 GMP gibi standartlara uyum sağlayarak, İş zararlarının minimum düzeye indirilmesini hedefleyen çere dostu üretim yapıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Bursa’da uluslararası standartlara uygun ve %100 yerli üretim yapan Bargello Perfume yurt dışında da büyümeye devam ediyor. Yüzlerce farklı kokuya sahip ürünlerini Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu bölgelerinde bulunan 40 ülkede 600’ü aşkın mağaza ile kullanıcılara sunuyoruz. 300’den fazla koku alternatifi ve geniş ürün yelpazesine sahip Bargello; parfüm, vücut spreyi, duş jeli, sıvı sabun, kolonya, deodorant, roll on, antiperspirant, mum, ortam kokusu, araç kokusu ve kurumsal kokulandırma cihazı olan ScentPlus gibi farklı ürünleri kalite standartlarına uygun olarak tüketicilerinin beğenisine sunuyor.