Öne Çıkanlar Perakende

MÜŞTERİLERİMİZİN JYSK’DA BULACAĞI ÜRÜNLERİ SEVECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Geniş ürün gamında İskandinav tarzı ev tekstili, ev dekorasyonu ve bahçe mobilyaları bulunan Danimarka menşeili JYSK, Torium ve Oasis Cadde AVM’de açtığı 2 mağazasıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. Haziran sayımızda bir araya geldiğimiz JYSK Kiralama Müdürü Tolga Kayacan ile firmanın Türkiye pazarındaki faaliyetlerini ve ilerleyen döneme dair yatırım hedeflerini konuştuk.

Global bir marka olarak Türkiye’deki ilk mağazalarını Torium ve Oasis Cadde AVM’de açan JYSK’yı tanıyabilir miyiz? JYSK olarak hangi ürün gruplarınızla ülkemizde yer alacaksınız?

JYSK uyku ve yaşam için çeşitli İskandinav ürünleri sunan Danimarka menşeili bir perakende firmasıdır. JYSK olarak uyku ve yaşam ürünlerinde herkes için muhteşem İskandinav teklifleri sunarken; sadece her evi ve her odayı değil, aynı zamanda her bahçeyi de dekore etmeyi kolaylaştırıyoruz. Mağazalarımızda yatak örtüleri ve çarşaflar, banyo aksesuarları, yataklar, mobilyalar, ev ürünleri, ev tekstili, perdeler, yastık ve yorganlar ve bahçe mobilyaları sunuyoruz. Ürün gamımız ve mağaza konseptimiz tüm ülkelerde benzerdir. Hangi ülkede olursanız olun – Danimarka, Romanya, İsveç ya da Türkiye – mağazalarımıza girdiğinizde mağazaların aynı göründüğünü ve aynı hissettirdiğini görürsünüz ve müşterilerimiz aynı ürün gamını çok iyi fiyatlara her mağazada bulabilirler. Şu anda 48 ülkede faaliyet göstermekteyiz ve uluslararası bir firma olarak, her zaman herkese uygun İskandinav teklifleri sunduğumuzdan emin oluyoruz.

Danimarka merkezli bir perakende firması olarak yatırım için Türkiye’yi tercih etmenizdeki etkenler neler oldu, Türk tüketicilerin markanıza olan ilgisi konusunda neler söylersiniz?

İskandinav kökenimizle gurur duyuyoruz ve bu köken 1979 yılında kurucumuz Lars Larsen’in Danimarka’nın ikinci büyük şehri olan Aarhus’ta ilk mağazayı açmasına uzanıyor. O günden beri JYSK İskandinav ülkelerinde giderek büyüyor ve dünya çapında binlerce mağazası olan uluslararası bir firma oluyor. Genişleme bizim için 40 yıldan fazla bir süreden önce açılan ilk mağazamızdan beri itici bir güç olmuştur. Türkiye pazarı büyük bir potansiyel barındırıyor, biz de müşterilerimiz için yeni bir tasarım ve uygun fiyatlı bir konsept sunabileceğimizi düşünüyoruz. İskandinav tasarımı modern, fonksiyonel ve her eve kolayca uyum sağlayabilecek şekilde, bu nedenle biz de Türk müşterilerimizin JYSK mağazalarında bulacağı ürünleri çok seveceğini düşünüyoruz. Ayrıca hem konut alanlarında küçük konsept mağazalarımızla hem de geniş online ürün gamımızla müşteriye yakın olmamız gerektiğine inanıyoruz.

İstanbul’un dışında Türkiye’de hangi şehirlerde yer almayı hedefliyorsunuz, orta ve uzun vadede markanızın Türkiye’de çizeceği portre ne olacak?

Şu anda küçük konsept mağazalarımız için uygun olabilecek yeni perakende lokasyonları arayışındayız. Misyonumuz her bir eve İskandinav ürünlerimizi sunmak, böylece uygun fiyatlara güzel ve modern İskandinav tasarımları ve kaliteli uyku ürünleri arayan müşterilerimiz JYSK’ta her zaman kendilerine göre bir şey bulacaklardır.