Öne Çıkanlar Perakende

CENGİZ İNLER KALİTESİNİ GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TAŞIYORUZ

Anadolu kültürü ile İtalyan modasını sentezleyerek bir bütün ortaya çıkaran ve erkek giyim sektörüne tasarımlarıyla imza atan Cengiz İnler, her zevke ve her bedene uygun giyim vizyonuyla yurt içindeki başarısını yurt dışına da taşımayı hedefliyor. İnler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İnler ile bir araya geldiğimiz Haziran sayımızda markanın yeni hedeflerini konuştuk.

Erkek giyim sektörünün öncülerinden biri Cengiz İnler olarak ürünlerinizde kaliteye oldukça önem verdiğinizi biliyoruz. Kalitenizi oluşturan önemli unsurlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kalitemizi oluşturan en önemli unsurlar; en iyi kalitede ve müşterimizin üzerine giydiğinde rahat ve kullanışlı olmasına özen gösterdiğimiz kumaş, dayanıklı ve uzun ömürlü bir tasarım, her zevke ve her bedene uygun giyim vizyonuyla Cengiz İnler kalitesini geçmişten günümüze taşımaya devam ediyoruz.

Franchise sisteminizde 2 prensibe önem vermektesiniz. Bu prensiplerinizden söz eder misiniz, herhangi bir değişikliğe gitmeyi planlıyor musunuz?

Franchise sistemimizde değişikliğe gitmeyi düşünmüyoruz. Benimsediğimiz franchise modellerimiz olan konsinye ve kesin alım ile devam ediyoruz. Kesin alım sistemimizde bayimize toptan bir şekilde ücreti karşılığında tedarik gerçekleştirmekteyiz, konsinye sistemimizde ise ciro paylaşımı gerçekleştirmekteyiz. Cengiz İnler markası olarak franchise adayımızdan beklentimiz; marka ve tabela değerimize önem verip ileriye taşıyabilmesi, yapılacak olan yatırım maliyetlerini karşılayabilecek olması, sektörün içerisinde olup markamıza en az bizim kadar önem vermesi, sahayı iyi bilen ve bizim kadrolarımız gibi güçlü bir ekibe sahip olan, iyi uygulayıcı ve vizyon sahibi olmasıdır. Bu bilinçle ilerlediğimizde birlikte saygı ve sevgi çerçevesi içinde güzel sonuçlar alacağımıza eminiz. İsminizi Türkiye’nin birçok yerinde görüyoruz. Mağaza açılışlarında lokasyonlarınızı seçerken dikkat ettiğiniz nokta ve kriterler nelerdir?

Mağazalarımızın lokasyonunu seçerken önem verdiğimiz hususlar; beyaz yaka çalışanlarının yoğunlukta olduğu ve potansiyel hedef kitlemizin bulunduğu, AVM’lerdeki kiracı paydaşlarımızın markamızın tabelasını olumsuz yönde etkilemediği, merkezi lokasyonda olup ulaşımı kolay olan ve günlük ziyaretçi sayısının yüksek olduğu AVM’leri tercih etmekteyiz. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? %100 Türk sermaye ile kurulan ve yoluna emin adımlarla devam eden Cengiz İnler markamız, Anadolu kültürü ile İtalyan modasını sentezleyerek bir bütün ortaya çıkarmaktadır. Modayı herkes için ulaşılabilir bir yapıya getirerek insanımıza kaliteyi en uygun fiyata sunmaya devam etmekteyiz. Yurt içindeki hızlı ve doğru büyümemizi en iyi şekilde yönettikten sonra yurt dışında da markamızı büyütmeyi ve ülkemizi kendi sektörümüzde başarılı bir şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz. Bu vizyonumuz doğrultusunda da en sağlam adımları atıp ilerlemeye devam ediyoruz.