Öne Çıkanlar Perakende

BÜYÜME HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Yılsonuna kadar 30 mağaza açmayı hedefleyen White Stone, yurt dışında da 2 yeni mağaza açmayı planlıyor. Yatırım ve çalışmalarına hız kazandıran White Stone adına Genel Müdür Özgür Taşkın ile Haziran sayımızda yeni hedef ve projelerini konuştuk.

Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nin erkek giyiminde öncü markalarından biri olarak ürünlerinizde kalitenizi oluşturan önemli noktalar hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimizde kaliteyi oluşturan 3 temel unsur var bunlar; kumaş, dikiş ve kalıp üçlüsüdür. Üretici firma olmamız nedeniyle dikiş ve kalıp bizim ana işimizdir. Bu da kaliteli kumaşla bütünleşince vazgeçilmez ürünler oluşuyor. Tabii bu konuda sadece çok iyi ürün yapmakla perakende de başarıyı yakalayamazsınız. Diğer dinamiklerin de devreye girmesi gerekir. Bunları da kısaca özetleyecek olursak; mağazadaki sunumunuzdan ve müşteriyi karşılamanızdan başlar, müşterilerin ürünü kullanım deneyimiyle sonlanır. Müşterileriniz ürün ve fiyatlarınızdan memnun kalınca sadık müşterileriniz olma yolunda ilerler. Bu döngüyü ne kadar iyi takip ederseniz ve ne kadar içinde bulunursanız o oranda başarılı olursunuz.

Online kanalların fazlasıyla kullanıldığı bu dönemde erkek giyim markası olarak sizler teknolojinize ne boyutta yatırım yapmaktasınız?

Tüm pazaryerlerinde ve kendi online satış sitemizde satışlarımızı her geçen gün büyütüyoruz. Satışlarımız büyürken teknolojilere de aynı paralelde yatırımlar yapıyoruz. Marka olarak eticaret faaliyetlerini önemsiyoruz.

2023 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken önümüzdeki dönem projelerinizden ve bünyeniz dahilinde ilk çeyrek değerlendirmesinde bulunur musunuz?

2023 ilk çeyreğinde Ocak ayını çok iyi cirolarla geride bırakmıştık. Şubat ayında bildiğiniz üzere ülkemizde derin yaralara yol açan deprem felaketinden dolayı ciddi anlamda üzüldük. Marka olarak Şubat ayı boyunca deprem bölgesindeki illerimizle yakından ilgilendik. Mart ayıyla birlikte tekrar ticari faaliyetlerimizi gözden geçirerek yolumuza devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar 30 mağaza olma hedefimiz var. Yurt dışında da 2 mağaza açmayı planlıyoruz. Karaman, Ankara, Mardin ve İstanbul olmak üzere 4 yeni projemiz yakında faaliyetine başlıyor olacak. Yine franchise bayiliklerimizle de ailemizi büyütmeye devam edeceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

White Stone olarak yurt içi ve yurt dışında büyüme hedeflerimiz doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz.