Ürün ve Hizmet

TECRÜBELERİMİZ IŞIĞINDA SEKTÖRÜMÜZEFAYDA SAĞLAMAYI SÜRDÜRÜYORUZ

Globus Turkey, kendi bünyesinde geliştirdiği ve patenti kendine ait olan denetim programı sayesinde, denetimcinin hangi projede olduğunu uydu üzerinden belirliyor, projeye göre hazırlanan soruları ve proje özelliklerini denetimcinin önüne getiriyor; ayrıca raporlar sadece merkeze değil, müşterilere de eş zamanlı olarak iletiliyor. Globus Turkey Genel Müdürü İbrahim Alataş ile Mayıs sayımızda sektördeki teknolojileri hakkında konuştuk.

Globus Turkey olarak tesis yönetiminde sektörün öncülerinden birisiniz. Sizi sektörde yer alan diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir, tesis yönetimindeki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Türkiye genelinde GLOBUS T.A.Ş olarak, tesis yönetim hizmetlerinin tamamını geniş hizmet yelpazemizle tek çatı altında toplamaya devam ediyoruz. Kalite hedeflerimizden ödün vermeden ve güvenilir çözüm ortağı imajımıza uygun çalışmalarımızı emin adımlarla sürdürüyoruz. Müşterilerimiz ve paydaşlarımız ile olan iletişimimizde işletmeye fayda sağlayan, müşterilerimizin talep ve beklentilerine göre her müşteriyi ayrı olarak değerlendiren, tesise uygun hizmetin sunulmasını amaçlayan, ayrıntılı ve düzenli süreçlerden oluşan yaptığımız tüm iş ve işlemlerde yasal ve hukuksal süreçlere riayet, sürekli geri bildirim, müşteri gizliliği, hesap verebilirlik ve karşılıklı güven inşa eden şeffaf bir yönetim anlayışımız bulunmaktadır. Sektörde geçirdiğimiz uzun yılların neticesinde kazanmış olduğumuz sonuç odaklı yapımızı, detaylara verdiğimiz dikkat ile birleştirip yenilikçi bakış açımızla hizmetin etkinliğini ve güncelliğini sürdürülebilir prosesler ve yöntemler ile sağlamaktayız. Teknolojik olarak sadece bir programda sınırlı kalmamakla beraber, yasal, hukuksal ve mali güncellemeleri gözeterek müşterimizin ihtiyaçlarına göre çözümler de üretmekteyiz. Bilindiği üzere Tesis Yönetimi; hizmetin kapsayıcı ve sürdürülebilir olması için “insan, mekân, teknoloji ve süreçleri” birleştiren, birden fazla disiplini kapsayan, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir meslektir.” Tesislerin ihtiyaç duydukları endüstriyel temizlik, özel güvenlik, danışma ve refakat, teknik bakım ve onarım, havuz bakımı, peyzaj, haşere kontrol, marangozluk, idari ve teknik hizmetler, mali müşavirlik, hukuk müşavirliği hizmeti gibi bir tesisin ihtiyaç duyacağı tüm alanlarda profesyonel şekilde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Tesis yönetimindeki en önemli konulardan biri de güvenlik. Bünyenizde bulunan SEVEN Security ile sunduğunuz hizmetlerinizde teknolojiyi ne boyutta kullanıyorsunuz, personelinize özellikle özel güvenlik alanında ne tür eğitimler veriyorsunuz?

Eğitim: Her zaman yeni teknoloji kaynaklarını araştırıyor ve bünyemize katmaya çalışıyoruz. Bu sebeple, uluslararası fuarlara katılım yapmayı asla ihmal etmiyoruz. Personel eğitimlerimizi online, yerinde ve psiko drama ile güçlendirilmiş biçimde veriyoruz. Böylelikle sahada görev yapan personelimiz telefon, bilgisayar ve tabletlerinden güncel eğitim tablolarımızı görebiliyor ve eğitimlerini güncelleyebiliyoruz. Denetim: Denetim birimlerimizde kullanılmak üzere patenti şirketimize ait özel bir yazılım olan Continious programını kullanıyoruz. Denetimcinin hangi projede olduğu uydu üzerinden belirleniyor, projeye göre hazırlanan soruları ve proje özellikleri denetimcinin önüne getiriyor. Kendilerine vermiş olduğumuz tabletler sayesinde sahada gerçekleştirmiş oldukları denetimlere istinaden gerekli notları alıyor ve raporlamalarını yapıyorlar. Şeffaf bir hizmet verdiğimizden dolayı denetim ekibimizin raporları sadece merkeze değil, müşterimize de eş zamanlı olarak iletiliyor. Continious programımızı sadece denetim ekiplerimiz değil operasyon ve İK birimlerimiz de kullanmaktadır. Teknoloji ve dijital olarak sadece bir programda sınırlı kalmamakla beraber müşterimizin ihtiyaçlarına göre çözümler de üretmekteyiz. Özel güvenlik görevlileri, görevlerine başlamadan önce ve görev süresince periyodik olarak SEVEN Security tarafından yayınlanan Yıllık Eğitim Planı’na uygun olarak toplam 23 farklı teknik ders konusu üzerinden eğitime tabi tutulmaktadırlar. SEVEN Security tarafından verilen eğitimlerin etkinlik ölçümlemeleri yapılmakta ve dönemsel olarak müşteri grupları ile paylaşılmaktadır. Aynı zamanda şirket Kalite Güvence Departmanı tarafından, ölçümlemeler analiz edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

12 Mayıs Dünya Tesis Yönetim Günü’nün sektör adına önemi nedir, sizce tesis yönetimi sektörünün iyileştirilmesi gereken sorunları nelerdir, Globus Turkey olarak sektörü ileri taşımak adına neler yapıyorsunuz?

Tesis yönetimi bir organizasyonun amaçlarına en iyi maliyetlerle ulaşabilmesi için gereken kaliteli çalışma ortamı ile destek hizmetlerinin bir örgüt tarafından sağlanması sürecidir. Amaç, bina ve tesislerin ilk günkü gibi modern, temiz, güvenli ve yeni bir şekilde kalması ve değerinin artırılmasıdır. Yeni ve gelişen bir sektör olmasından dolayı, doğal olarak yöntemlerin ve mevzuatların sürekli güncellenmesi gerektiğine inanıyoruz ve elbette tesis yönetimi ile ilgili dernek ve STK’ların, kanun koyucu ve koruyucularıyla sürekli ve senkronize hareket etmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Yerel ve uluslararası networklerimizi kullanarak, sosyal medyaları takip ederek, müşteri ve personel geri bildirimlerini değerlendirerek tecrübelerimiz ışığında hem müşterilerimize hem de sektörümüze fayda sağlamaya devam ediyoruz. Ve son sözümüz, Bize Güvenebilirsiniz…