Eğlence

PARKLARIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAKTA

Okko Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ ile Mayıs sayımızda Okko’nun projelendirme, işletme ve ürün gruplarının güvenliği hakkında konuştuk.

Okko olarak açık hava tema park ve macera park alanlarının projelendirme ve işletme aşamalarında nasıl bir misyonla süreci yönetiyorsunuz?

Park projelerimizin misyonu, proje hedefl erine bağlı olarak farklılık göstermekle beraber genel olarak insanların doğayla iç içe olmalarını teşvik etmek, toplulukları bir araya getirmek, doğal kaynakları korumak, güvenli ve kaliteli bir eğlence sunmaktır. Ayrıca parklarımızı tüm yaş gruplarından müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlamaktayız. Biz parklarımızı müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, sürdürülebilir bir ortam yaratmak, çalışanların mutluluğunu sağlamak ve kendi özgün hedefl erini ve vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla işletmekteyiz.

Yeni nesil eğlence anlayışının öncülüğünü üstlenen bir marka olarak ürün gruplarınızın güvenliği, teknolojisi ve tasarımı konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?

Parklarımızın güvenliğine, parktaki ziyaretçilerin ve çalışanların sağlığına son derece önem vermekteyiz. Özellikle şu hususlara oldukça dikkat ediyoruz; Parklarımızın tasarımını yaparken yürüyüş yolları, acil çıkışlar gibi konulara öncelik vermekteyiz. Parkın yönetim ekibi ve çalışanları, ziyaretçilerin güvenliği konusunda düzenli eğitimler vermekteyiz. Acil durumlarda nasıl tepki verecekleri, müşteri hizmetleri konusunda eğitimler düzenlemekteyiz. Parklarımızda kullanılan cihazların, tesislerin ve diğer ekipmanların düzenli olarak bakımlarını yapmaktayız. Bunların yanı sıra, cihazlarımızı güvenlik testlerinden geçirerek sıkı güvenlik önlemleri almaktayız. Günlük check-listlerle düzenli olarak kontrollerini mutlaka yapıyor asla aksatmıyoruz. Parklarımızda acil durum planları oluşturarak, personelimize olası acil durumlara karşı düzenli eğitimler de düzenlemekteyiz. Bu konu dahilinde ayrıca park çalışanları ziyaretçilerin davranışlarına dikkat etmek suretiyle özellikle, tehlikeli hareketler, güvenliği tehlikeye atabilecek davranışlar ve diğer potansiyel tehlikeler konusunda sürekli dikkat etmekte ve özen göstermekte.