Eğlence

KLASİK HAVUZLAR YERİNİ BİYOLOJİK HAVUZLARA BIRAKIYOR

Tekno Havuz&SPA, 20 yıllık iş tecrübesi ile yurt dışında, Avrupa da dahil olmak üzere 15 farklı ülkede yaptığı projeleri ile müşterilerinin taleplerini sorunsuz yerine getirmeyi garanti ediyor. Bio sistem ile çalışan biyolojik yüzme havuzları sayesinde insan sağlığını tehdit eden ve yüksek bakım masrafı gerektiren klasik havuzlardan kurtaran Tekno Havuz&SPA adına Firma Sahibi Yusuf Şamlıoğlu ile Mayıs sayımızda bir araya geldik.

Tekno Havuz&SPA olarak projelerinizin uzun ömürlü olabilmesi adına projenin planlanmasından son aşamasına kadar titizlikle üzerinde durduğunuz konu başlıkları nedir?

Tüm işlerde olduğu gibi bizim işimizde de “planlama-projelendirme-imalat-kalite kontrol-teslim” şeklindeki iş yönetim şekli, işimizin düsturu ve Tekno Havuz&SPA olarak en değer verdiğimiz prensibimizdir. Bu iş akışı içerisinde 5 ana kriterden birisi ya da bir kaçı eksik olduğunda, uzun yıllar konforlu bir şekilde kullanacağımız son ürünü elde edemeyeceğimizi bilmeliyiz. Bizim sektörümüzde şu anda çoğunlukla uygulanan yöntem sadece “imalat+teslim” şeklindedir. Bu da hem problemli imalatlara hem de teslim sonrası öngörülemez sorunlara yol açmaktadır. Bu tür plansız ve projesiz çalışmalar daha çok bireysel projelerde rastladığımız bir durumdur. Tekno Havuz&SPA olarak 20 yıllık iş tecrübemiz, yurt dışında Avrupa da dahil olmak üzere 15 farklı ülkede yaptığımız projelerimiz ile müşterilerimizin taleplerini sorunsuz yerine getirmeyi garanti eden ve müşterilerimizin hizmetinde olan bir firmayız.

Biyolojik havuzların tercih edilme sebepleri nelerdir, bu havuzların proje ve inşasında diğer havuz tiplerinden farklı kılan detaylardan bahseder misiniz?

Geleneksel şekilde imal edilmiş klasik yüzme havuzlarında filtrasyon, filtre kabinleri içerisine konulan kum ile hızlandırılmış ve endüstriye edilmiş şekilde yapılır. Ardından suya klor vb. kimyasal dezenfektanlar atılarak suyun dezenfeksiyonu sağlanır. Yani hızlandırılmış filtre kaba/ince tortu filtrasyonu yapar, kimyasallar ise mikroorganizmaları öldürerek bir anlamda mikroskobik filtrasyonu sağlar. Tekno Havuz&SPA Bio sistem ile çalışan biyolojik yüzme havuzları, içinde hiçbir kimyasal maddenin bulunmadığı, saf, temiz ve berrak bir suda yüzebilmek için tasarlanmıştır. Yüzme havuzuna yerleştirilecek doğal kil ve bu kil içerisine ekilen su bitkilerinin doğal filtreleme özelliklerinden faydalanan bu havuzlar, suya ilave edilen doğal bakteriler, su bitkileri ve su bitkilerinin tutunduğu özel kil katmanları, bio filtreler ile sudaki zararlı organik maddeleri ve mikropları yok eder. Bu nedenle biyolojik yüzme havuzlarında klor kullanımına gerek yoktur. Biyolojik dezenfeksiyon ek olarak kimyasal olmayan ışın ve ozon sistemleri ile desteklenir. Böylece klor kokusu ve tadı almadan, berrak ve temiz bir suda yüzebilirsiniz. Tekno Havuz tarafından uygulanan özel Bio havuz altyapısı sayesinde, insan sağlığını tehdit eden ve yüksek bakım masrafı gerektiren klasik havuzlar yerini biyolojik havuzlara bırakmaktadır.