Uncategorized Ürün ve Hizmet

EĞİTİMLİ VE KALİTELİ HİZMETLER İLE FARK YARATMAYI HEDEFLİYORUZ

Bünyesi dahilinde akademi ve kalite hizmet birimi kuran EOS, personeline sektör bazında detaylı eğitimleri vererek sektörde farklılık yaratma ve bu farklılığı bayraktarlık şekline çevirme yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Mayıs sayımızda EOS Management Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Aydın ile bir araya gelerek sektörde giderilmesi gereken sorunları konuştuk.

Konut ve ticari yerleşim alanları dışında hangi alanlarda EOS Management olarak hizmet çerçevenizi genişletme çalışmaları yürütüyorsunuz?

Konut, ticari alanlar dışında okul ve hastanelerde de olmayı hedefliyoruz

Tesis yönetimi, temizlik ve güvenliğin yüksek derecede önemli görüldüğü okul ve hastanelerde EOS Management olarak yer alma hedeflerinizde etkili olan faktörler nelerdir, bu alanda sektörde nasıl bir fark yaratacaksınız?

Bizim gözlemlediğimiz ve gördüğümüz kadarıyla bu tip yerlerdeki hizmetlerin yeterli kalitede gerçekleşmediğidir. Bizler de halkın ihtiyaç duyduğu kaliteli hizmetlerin verebilmesi amacıyla eğitimli, sertifikalı ve kendi akademimizde yetiştirdiğimiz personelle topluma faydalı olmayı amaçlıyor, daha kaliteli hizmetler ile fark yaratmayı hedefliyoruz.

12 Mayıs Dünya Tesis Yönetim Günü’nün sektör adına önemi nedir, sizce tesis yönetimi sektörünün iyileştirilmesi gereken sorunları nelerdir, EOS Management olarak sektörü ileri taşımak adına neler yapıyorsunuz?

Yeni bir sektör olan tesis yönetiminde şu an için herhangi bir organizasyonel yapı olmadığından bugünü önemsiyoruz. Bunun, bir gelişime vasıta olacağını ve daha iyi şartlara götürebilmek için bir adım olduğunu düşünüyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi her şeyden önce yasal mevzuat yetersizliği ve bu konudaki meslek odası, ticaret odası komitesi gibi herhangi bir yapılanmanın olmaması ayrıca yönettiğimiz yerlerin çoğunun kat mülkiyeti kanununa tabi tutulmamasına rağmen birçok kanunla iç içe olması; borçlar kanunu, medeni kanun, tebligat kanunu gibi bütün bunların hepsinin harmanlanıp tesis yönetim standartı ve kanunun oluşması en azından yönetmeliklerin ve mesleki yeterliklerin oluşması gerekmekte, bunlar en önemli sorunlar. Bunların yanı sıra mevzuat dışında gerek yazılımsal gerek donanımsal sorunların çözülüp, mevcut personel yetiştirilip, bu bölümün özellikle yöneticilik tarafının artık üniversitelerde bölüm olarak okutulması gerekmekte. Çünkü çok riskli ve büyük sorumluluk isteyen hususlar olduğundan ancak eğitim ile aşılabileceği ve bu düzeydeki büyük tesis-binalarının, site yöneticilerinin geçmiş kariyerlerindeki deneyimlerle aldıkları kısa eğitimlerle iş yapmak yerine, bu konudaki üniversiteler ile uzun süreli eğitimler alarak, yeterli bilgi ve donanımla bu işleri yönetmelerinin gerekli olduğunu düşünüyorum. EOS olarak bu konuda öncelikle bünyemizde akademi ve kalite hizmet birimi kurduk. Bunları eğitim ile destekleyerek sektörde farklılık yaratmak ve bu farklılığı bayraktarlık şekline çevirmek gayretindeyiz. Bünyemiz dahilinde zaten butik konsept olarak hizmet veriyoruz. Peyzaj, temizlik, teknik, havuz bakımı ve güvenlik gibi unsurlar bünyemizde mevcut ancak henüz lisanslı verilen hizmetleri ( asansör, klima, kombi sistem bakımı ) vermiyoruz fakat bunlar da hedeflerimizin içinde olup bir tesisin ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetlerin bünyemizde toparlanması hedefindeyiz.EOS’un hizmet verdiği site ve tesislerdeki kalite olgusunu tüm sektörde ve gireceğimiz sektörlerde de oluşturma gayretinde olacağız.