Ürün ve Hizmet

DİJİTALLEŞMEYİ VE VERİMLİLİĞİ TÜM SÜREÇLERİMİZE DAHİL EDİYORUZ

Bir tesisin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri tek bir çatı altında müşterilerine sunan Tepe Servis, sunduğu yüksek kaliteli hizmetler çerçevesinde teknolojiyi de tüm iş süreçlerine dahil ediyor. Mayıs sayımızda bir araya geldiğimiz Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Tesis Yönetimi Marmara Bölge Müdürü Tolga Gökçe ile firmalarının yeni dönem çalışmalarını konuştuk.

Sunduğunuz entegre tesis yönetimi hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz, sizi diğer markalardan ayıran özellikler nelerdir?

Tesislerin ve onları çevreleyen altyapının işlevselliğini, konforunu, güvenliğini, sürdürülebilirliğini ve verimliliğinin artırılması için çalışan Tepe Servis, temizlik, teknik bakım-onarım, site/plazarezidans yönetimi, çağrı merkezi başta olmak üzere bir tesisin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri yüksek kalite ile sunan bir entegre tesis yönetimi şirketi olarak toplu yemek, özel güvenlik, temizlik malzemeleri tedariği, iş sağlığı gibi hizmetleri de Tepe Kurumsal Çözümler grup şirketleri aracılığıyla sağlamaktadır. Bir tesisin idari, mali, hukuki yönetimi için gereken tüm insan kaynağı, teknik kadro, know-how, süreç yönetimi ve metodolojisini oluştururken, peyzaj, ilaçlama, teknik bakım onarım, profesyonel temizlik, özel güvenlik, catering, iş sağlığı, sigorta, gibi hizmetlerin satın alma ve operasyonel süreçlerini yönetmekte ve tüm bunları azami şeffaflık ve titizlikle raporlamaktadır. Tepe Servis olarak tesis yönetim sektöründe sürekli büyümekteyiz. Kurumsal çözümler bünyesinde sahip olduğumuz 30 yıllık bilgi ve tecrübe birikimi ve 25.000‘e yakın personel sayımızla kesintisiz operasyon için çalışıyor, aynı firma kültürüne sahip ekiplerle hizmet sunarak operasyonel verimliliği, hızlı karar alma ve harekete geçme kabiliyetini artırıp, hata yapma ihtimalini düşürüyoruz. Grup şirketlerimizle sağladığımız hizmetlerle de tesislerin enflasyonist ortamlarda yükselen fiyatlardan en az seviyede etkilenmelerini sağlıyoruz. Tüm hizmetlerimizi ulusal ve uluslararası standartlara uygun gerçekleştiriyoruz. Son olarak “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası” ve “ISO 41001 Müşteri Tesis Yönetimi Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandık.

2023 yılında özel olarak getirdiğiniz / sunduğunuz yenilikler var mı?

2023 yılı itibariyle, PEST kontrol hizmetini artık kendi bünyemizde vermeye başlamış bulunmaktayız. Böylelikle tüm MSDS’ler dahil, tesislerin ihtiyaçlarına göre planlama yapabiliyoruz. Ayrıca bu yıl içerisinde hizmet vermeye başladığımız Mobil Teknik Bakım ekiplerimiz ile tesislerin acil teknik ihtiyaçlarına 7/24 hızlı cevap verebiliyoruz.

12 Mayıs Dünya Tesis Yönetim Günü’nün sektör adına önemi nedir, sizce tesis yönetimi sektörünün iyileştirilmesi gereken sorunları nelerdir, Tepe Servis olarak sektörü ileri taşımak adına neler yapıyorsunuz?

Tesis yönetimi bir meslektir ve bilinçli yapılması gerekir. Bu özel gün sayesinde sektörün büyük resimde topluma sağladığı faydaya dikkat çekmek için fırsat veriliyor. Tesis yönetim sektörü sürekli kendini geliştirmek zorundadır, değişen yaşam şartları ve ekonomik koşullar sebebiyle yeniliklere uyum sağlamak gerekmektedir. Bu kapsamda dijitalleşme çok önemlidir. Tesislerin kullanımında olan tüm envanter ve demirbaşların kullanım ömürlerinin uzatılması, bakım onarım maliyetleri de dahil olmak üzere, verimlilik ve enerji tüketimleri merkezi kontrollerle gözden geçirilmelidir. Tepe Servis olarak, dijitalleşmeyi, yenilikçiliği ve verimliliği tüm süreçlerimize dahil ediyoruz. T-Mode, Ontime ve Tepe Akademi gibi hizmetlerimizle de teknolojik uygulamalara yönelik yatırımlarımızı da artırıyoruz.

Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) üyesi bir firma olarak sektörün bir çatı altında birleşmesinin önemi konusunda neler söylersiniz?

Sektörün tek çatı altında birleşmesi, standardizasyon ve aynı çerçeveden bakabilme imkânı tanımaktadır. Kurucu üyelerden biri olarak sektörün sürekli gelişmesi için destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.