FinTech Öne Çıkanlar

PAYTEN’DEN ANAHTAR TESLİM FİNTEK ÇÖZÜMÜ

Payten Türkiye, fintek ve e-para kuruluşlarının tüm ihtiyaçlarını kapsayan Payten Fintech Suite çözümünü duyurdu. Adeta geleceğin Süper App’i denilebilecek bu çözüm ile fintekleşmek isteyen bankalar ve mevcut hizmet portföyünü geliştirmek isteyen hâlihazırdaki fintek sağlayıcılarına tüm ihtiyaçların bir arada olduğu uçtan uca güvenli ve çok kanallı bir fintek ekosistemi sunuluyor.

Türkiye’de ve yurt dışında sanal POS altyapısı sağladıkları 27 banka ve 45 binden fazla üye işyeriyle ülkemizin en büyük online ödeme altyapısını yöneten Payten Türkiye, sürekli geliştirdiği ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Payten, Payten Fintech Suite çözümü ile Türkiye’de ödeme sektöründe bir ilk olan Anahtar Teslim Fintek Çözümü’nü lisanslı kuruluşlar ile buluşturuyor. Tüm fintek ihtiyaçlarını kapsayan ve ödeme kuruluşu ve/veya e-para lisanslama sürecini tamamlamış firmaların ilk durak noktası olması ile dikkat çeken Payten Fintech Suite, ayrıca fintekleşmek isteyen bankalar ve mevcut hizmet portföyünü geliştirmek isteyen hâlihazırdaki fintek sağlayıcılarına da büyük kolaylık sağlıyor.

Kolay entegrasyon ile tam kapsamlı bir fintech altyapısı

Adeta geleceğin Süper App’i olan Payten Fintech Suite ile ödeme geçidi, sanal POS, alternatif ödeme yöntemleri, cüzdan çözümleri/e-cüzdan, açık bankacılık, para transfer hizmetleri, hesap konsolidasyonu, mutabakat çözümü, bayi tahsilatları, Android POS, kart saklama, mobil çözümler, secure IVR, alışveriş kredisi entegrasyonu ve AI ve ML destekli ASEE InACT Antifraud Hub ürünleri ile 360 derece koruma sağlayan anti-fraud çözümlerini ve fintek danışmanlığını kapsayan uçtan uca güvenli ve çok kanallı bir fintek ekosistemi sunuluyor.

Fintek şirketi kurmak için artık yıllara gerek yok

Payten bu çözümü ile fintek şirketi kurmak için gereken tüm çözümleri tek merkezden ve 7/24 canlı destek ile sunarken işletmeler de yüksek maliyet ve uzmanlık gerektiren teknik süreçlere ve personele yatırım yapmaya gerek olmadan 2-3 yıllık hazırlık sürelerini minimum seviyeye çekerek zaman ve efor tasarrufu da sağlama imkânı buluyor.

Bir fintek olmanın gerektirdiği tüm elementleri tek elden sağlıyoruz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Payten Türkiye Ülke Lideri Burak Kutlu, “Bugün 10 sene önce hayal bile edilemeyen kavramlar ve yeni iş alanları hayatımıza giriyor. Bunların en çarpıcı örneklerinden birisi de fintek. Fintek, finansal işlemlerin çok daha hızlı ve çok daha pratik bir şekilde gerçekleşmesi amacı ile ortaya çıkan bir sektör. Ancak açık inovasyonu benimseyen, katma değerli hizmet ve finansal çeşitliliğini artırarak müşterilerine daha fazla finansal erişilebilirlik, haliyle daha fazla özgürlük sunabilen fintekler büyümeye devam edebilecek. Payten olarak biz de bugün, ‘Tüm hizmetlerin tek noktadan sunulduğu fintek’ yaklaşımımızla ödeme kuruluşu veya e-para lisanslama sürecini tamamlamış, fintek çözümleri sunmak isteyen işletmelere anahtar teslim fintek çözüm sunuyoruz. Sadece bununla da kalmıyor, fintek danışmanlığı hizmetimiz ile sektörel bilgi birikimimizi de müşterilerimizle paylaşıyoruz. Tüm yeniliklerimizin arkasında 24 yıllık bilgi birikimimiz ve AR-GE yatırımlarımız bulunuyor. Payten olarak, sektörün en iyilerinden oluşan 240 kişilik uzman ekibimiz ve AR-GE gücümüzle ödemeler sektörünü geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.