Ürün ve Hizmet

TORA ŞARJ UYGULAMASIYLA SORUNSUZ VE KOLAY ŞARJ HİZMETİ

Tora Satış Müdürü Bekir Çavdaro ile Nisan sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide Tora Şarj olarak önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Tora Şarj, yüksek güvenlik seviyesi ve kaliteye sahip elektrikli araç şarj üniteleri, uzman ve eğitimli ekiplerinin gücü ile verdiği altyapı hizmetlerini kendi bünyesinde geliştirdiği yüzde yüz yerli ve milli yazılımıyla sektörde tercih edilmekte olduğunu sözlerine ekledi.

Günümüzde en çok tercih edilen sosyalleşme alanları olan AVM’ler için Tora olarak şarj istasyonlarınızdan ve bu istasyonlarınızın kullanım kolaylığından bahseder misiniz?

Ülkemizde elektrikli araç kullanımı, giderek artmaktadır. Malumunuz sizin de belirttiğiniz gibi AVM’ler en çok tercih edilen sosyalleşme alanları olmaya devam etmektedir. Doğal olarak elektrikli araç sahipleri araçlarını şarj edebileceği AVM’leri tercih etme eğilimimdedirler. Hem çevre dostu araçların kullanımının artması hem de alışveriş merkezlerinin daha modern ve ileri teknolojiye sahip olması AVM’ler içinde ayrı bir prestij konusu olmaktadır. Araç kullanıcılarının güvenli park ve kolay kullanım gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmede Tora Şarj olarak önemli çalışmalar yapıyoruz. Tora Şarj, yüksek güvenlik seviyesi ve kaliteye sahip elektrikli araç şarj üniteleri, uzman ve eğitimli ekiplerinin gücü ile verdiği altyapı hizmetleri ile kendi bünyesinde geliştirdiği yüzde yüz yerli ve milli yazılımıyla sektörde tercih edilmektedir.

Ayrıca Tora Şarj uygulaması ile tüm elektrikli araç sahipleri ve şarj istasyonları sorunsuz ve hızlı şarj hizmeti alabilmektedirler. 7/24 çağrı merkezi sayesinde uzaktan destek imkânı, hızlı servis ve müşteri memnuniyeti sağlanarak her türlü kullanıcı talebine anında cevap verilmektedir. Tora Şarj olarak Türkiye genelinde birçok noktada hizmet vermeye devam etmekteyiz. Her gün ağımıza yeni hizmet noktalarını eklemekten mutluluk duyuyoruz.

AVM’lerdeki ziyaretçi sayılarına baktığımızda bu oranın fazla olduğunu görmekteyiz. Elektrikli şarj istasyonlarınızı kullanan müşterilerinizin zamandan tasarruf etmesi adına istasyonlarınızı kullanan kişiler için sağladığınız avantajlar nelerdir?

AVM’ler ziyaretçilerin geçireceği zaman sırasında araçlarını rahat ve güvenli bir şekilde şarj edebilecekleri uygun bir ortam sunar. Ayrıca, Tora Şarj uygulaması ziyaretçilerin araçlarının şarj seviyesini takip etmelerine ve şarj işlemi tamamlandığında otomatik olarak bildirim almasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede ziyaretçiler güvenle ve rahat bir şekilde zamanını değerlendirebilir.

Tora olarak sürdürülebilirlik politikanızdan söz eder misiniz, ilerleyen dönem hedefleriniz nelerdir?

Sürdürülebilirlik politikamız müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, toplumumuza ve doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Bu politika, tüm iş faaliyetlerimizi etkiler ve şirketimizin çevresel, sosyal ve ekonomik performansını sürekli olarak iyileştirmeyi hedeflemektedir. Karbon Ayak İzi Azaltma, Çevre Dostu Ürün ve Hizmetler, Toplumsal ve Sosyal Sorumluluk gibi hedefler bizim sürdürülebilirlik politikamızın temel taşlarını oluşturmaktadır. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz ve sürdürülebilirlik politikamızı sürekli olarak güncelleyerek daha iyi hale getireceğiz. Bu konuya verdiğimiz önemi şuradan anlayabilirsiniz; Sürdürülebilir Departmanımızla yalnızca kendi çevresel sosyal yönetişim süreçlerimizi değil müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelikte sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında projeler geliştiriyoruz. İlgili departmanımız son katıldığımız fuarda yürüttüğümüz üç günlük etkinliğin karbon ayak izini hesaplamış olup sebebiyet verdiğimiz 12.7 ton karbondioksiti ofsetlemek üzere ilgili firmalarla görüşme sağlamıştır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sonuç olarak, elektrikli şarj istasyonlarının kullanımı müşterilerin zaman, konfor, güvenlik ve maliyet açısından tasarruf etmelerini sağlarken, aynı zamanda çevresel etkilerini azaltmalarına da yardımcı olur. Bu nedenle AVM müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için elektrikli şarj istasyonlarına yatırım yapmayı düşünmelerinin önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.