Öne Çıkanlar Perakende

OCOZA, KALİTELİ EV MOBİ LYALARINI ULAŞILABİLİR KILIYOR

Şubat sayımızda konuk ettiğimiz Ocoza Investor ve HGA Real Estate GmbH Genel Müdürü Hilal Altaş, Ocoza’nın misyonunu ve ürün portföyünü okuyucularımıza aktardı.

Ocoza olarak müşterilerinizin hayallerindeki yaşam alanını oluşturabilmeleri adına sunduğunuz ürün gruplarından bahseder misiniz, bu ürün gruplarının tasarımında nelere önem veriyorsunuz?

Ocoza’nın misyonu, kaliteli ev eşyalarını dünyanın dört bir yanındaki her bütçeye sahip kişilere ulaşılır kılmaktır. Kalite ve değeri bir araya getirme hedefiyle MENA, Avrupa ve Rusya’dan müşterilerle en iyi Türk üreticilerini bir araya getirmeye ve Ocoza’yı makul bir fiyat aralığında her eve şıklık getiren bir platform olarak kurmaya kararlıyız. Kataloğumuz, yüksek üretim ve etik standartlara sahip sertifikalı tedarikçilerden gelen ürünlere odaklanarak basit ama işlevsel temel ev eşyası ürünlerinden oluşmaktadır. En çok satan ürünlerimiz yatak değiştirmeyi kolaylaştıran, çeşitli ve benzersiz özelliklere sahip, kolay değiştirilebilir nevresim takımlarıdır. Lastikli çarşaflarımızı doğru tarafı bir kerede bulmayı kolaylaştırmak için kısa kenarından açıkça etiketlenmiştir. Nevresimlerimiz yorganı içine koymayı çok daha kolay hale getirmek ve zamandan tasarruf etmek için köşe cepleriyle tasarlanmıştır. Ayrıca yatak çarşaflarından battaniyelere, örtülerden banyo havlularına ve mutfak tekstillerine kadar geniş bir yelpazede son moda ev eşyalarına sahibiz.

E-ticaret ekosistemi ile müşterilerine ulaşan bir marka olarak buradaki gücünüz nedir, kısa ve orta vadede mağaza konsepti ile sektörde yer almayı planlıyor musunuz?

Markamızı, kısa bir süre içinde küresel olarak mümkün olduğunca çok insana ulaştırma hedefiyle, yerel bir e-ticaret platformu olarak kurduk. Müşterilerimizin olduğu yerde olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle bizim için mağaza açmak bir “eğer” değil, “ne zaman” sorusudur. Müşterilerimize mağaza konseptinde bizzat yüz yüze bir deneyim sunmanın, Ocoza platformunda sunduğumuz çevrimiçi deneyime önemli bir katma değer sağladığına inanıyoruz. Bununla birlikte kısa vadede kendi platformumuz ve küresel çevrimiçi pazar yerleri aracılığıyla uluslararası alanda genişlemeye kararlıyız. Yerleşik perakendeye açılma kararını vermek için doğru sinyalleri ve doğru zamanı beklemeye devam ediyoruz.

Son olarak, eklemek istediğiniz şeyler nelerdir?

Ocoza olarak, Türkiye’nin en iyi üreticilerinden en kaliteli ev eşyalarını herkesin kullanımına sunmayı misyon edindik. Ambalajlarımızda neredeyse hiç plastik kullanmadan çevreye duyarlı bir yaklaşımla yakın tedarikçiliğe odaklanarak ev eşyaları sektörüne daha fazla düşünce ve özen getiriyoruz.