AVM Öne Çıkanlar Perakende

KALİTELİ ÜRÜN YARATICI REKLAM İLE HEDEFİNE ULAŞABİLİR

Ürün kalitesi ile birlikte yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam Sansiro Parfüm, yaratıcı reklamları ile de dikkat çekiyor. Avrupa ve Amerika’da olmak üzere 2 yeni lojistik üssü planladıklarını ifade eden Sansiro Parfüm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Benli ile Şubat sayımızda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Avrupa ve Amerika’da 2 yeni lojistik üssü projelerinizi okuyucularımız için anlatır mısınız, bu projelerinizin bünyenize katkısı açısından oranı ne olacak?

25 yıldır aynı kalitede üretim yapmaya, müşteri memnuniyetini yükseklerde tutmaya özen gösteriyoruz. İhracat alanımız da bu doğrultuda her geçen gün büyümekte. Kısa süre içerisinde ürünlerimizi 35 yeni ülkeye daha ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda bizim için hayati bir alan olan lojistiği geliştirmemiz gerekiyordu. Bu nedenle önce Avrupa’da, devamında da Amerika’da olmak üzere iki yeni lojistik üssü planlamaktayız.

Parfüm sektörü her sektörde olduğu gibi hızla gelişim göstermekte. Sektörü ülkemiz ve yurt dışı açısından karşılaştırıldığınızda sektör ne durumda?

Ülkemizdeki kozmetik pazarının hacmi her sene %10 bareminde büyüme göstermekte. Bu verilere Ticaret Bakanlığının her sene hazırladığı Kozmetik Sektör Raporundan ulaşıyoruz. Bu süreçte biz de Sansiro ve diğer koku üreticileri olarak bu pazarda önemli bir rol oynamaktayız. Bunun yanı sıra artık ülkemizde birçok firma ISO 9000 ve ISO 14001 gibi belgelere sahipler. Bu demek oluyor ki ülkemizde de dünya standartlarında üretim yapılabiliyor. Tüm bunların ışığında haliyle ülkemizdeki kozmetik ihracatı artış gösteriyor. Genel olarak ülkemizde kozmetik alanında 199’dan fazla ülkeye ihracat var. Bu nedenle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; bizler yurt dışı ile sektörel açıdan yoğun bir rekabet içerisindeyiz.

Sansiro olarak markanızı birçok yerde görmekteyiz. Bu konu bağlamında reklam kampanyalarınızı ne yönde ilerletiyorsunuz, kaliteli üretim yapmak için dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

Uzun zamandır reklam ajansımız ve içeride yer alan ekibimizle koordineli şekilde hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Reklam, en az diğer şirketler için olduğu kadar bizim için de çok önemli. Hem dijital hem de konvansiyonel medyada yer bulmaya çalışmaktayız. Tüm bunların ötesinde medyayı doğru ve yaratıcı kullanmaya çalışıyoruz. Siz ne kadar aktif olursanız olun, içeriğiniz yaratıcı değilse tüketiciyi etkileyemiyorsunuz. Kaliteli üretim yapmayı da buna benzetiyoruz. Kaliteli ve yaratıcı ürün, kaliteli ve yaratıcı reklam ile hedefi ne ulaşabilir ya da kaliteli reklam sadece kaliteli ürün ile yaratıcılık temellerine oturabilir. Bizim için kalite ilk sıradadır. Kalitemiz için özenle çalışıyor, sürekli geliştiriyor ve iç/dış pazarda ihtiyaçlara hızlı cevap veriyoruz. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? 1998 yılından beri hizmet veriyor ve her türlü kozmetik ürününü yüksek kalite ile sunmayı hedefliyoruz. Bunun karşılığını da tüketicilerimizden yıllardır almaktayız. Tüm tüketicilerimize kaliteden ödün vermeyeceğimizin sözünü veriyoruz. Bizi takip etmeye devam etsinler. Mehmet Benli şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; bizler yurt dışı ile sektörel açıdan yoğun bir Sansiro olarak markanızı birçok yerde görmekteyiz. Bu konu bağlamında reklam kampanyalarınızı ne yönde yapmak için dikkat ettiğiniz hususlar Uzun zamandır reklam ajansımız ve içeride yer alan ekibimizle koordineli kalite ilk sıradadır. Kalitemiz için özenle çalışıyor, sürekli geliştiriyor ve iç/dış pazarda ihtiyaçlara hızlı cevap veriyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

1998 yılından beri hizmet veriyor ve her türlü kozmetik ürününü yüksek kalite ile sunmayı hedefliyoruz. Bunun karşılığını da tüketicilerimizden yıllardır almaktayız. Tüm tüketicilerimize kaliteden ödün vermeyeceğimizin sözünü veriyoruz. Bizi takip etmeye devam etsinler.