Atamalar

Tekhnelogos’un yeni Genel Müdürü Dr. Fatih Gündoğan oldu

Türkiye ve dünyada ilk kez mimari ve mühendislik projelerini makine zekâsına açık olarak dijitalleştiren, Türkiye’nin doğal gaz dönüşüm sürecinde proje telif ve onay süreçlerini yapay zekâ temelli olarak dijital ortama taşıyan Tekhnelogos; Genel Müdürlük koltuğunu Dr. Fatih Gündoğan’a emanet etti.

Fatih Gündoğan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını ve Avusturya’da Graz Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını “Akıllı Ulaşım Sistemleri” üzerine tamamladı. Kendisi İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Eğitimlerini tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yapmasının ardından 2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi İSBAK A.Ş.’de çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Akıllı Ulaşım ve Akıllı Şehir projelerini yürüttü. 2015–2019 yılları arasında teknik işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2019’dan beri ise akıllı şehir teknolojileri şirketlerinden biri olan Asis Elektronik şirketler grubunda Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı. Aynı zamanda 2016 yılından bu yana Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde “Akıllı Ulaşım Sistemleri” alanında dersler vermektedir. 2023 yılı itibariyle Tekhnelogos’ta Genel Müdür olarak kariyer hayatına devam edecek.