Ürün ve Hizmet

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRECEK TEKNOLOJİLERDE VESTEL İMZASI

Vestel Ticaret A.Ş. Online & Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Güler’i ağırladığımız Ocak sayımızda, Vestel’in Elektrikli Araç Şarj İstasyonu yatırımlarını konuştuk.

Vestel olarak özellikle son zamanlarda yaptığınız Elektrikli Araç Şarj İstasyonu yatırımlarından söz eder misiniz?

Vestel olarak, geleceğin teknolojilerine çok uzun zamandır yatırım yapıyor, bu konularda AR-GE çalışmaları yapıyoruz. Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, elektrikli bisiklet bataryaları bu alanlardan sadece birkaçı. Bu üretimimizle, katma değeri yüksek ihracata büyük katkı sağlıyoruz. Yalnızca TV ve beyaz eşya üreticisi değil, teknoloji şirketi olarak vizyonumuz; geleceği şekillendirecek teknolojilerde Vestel imzasının yer alması. Bu hedefi mizin gerçekleşmesine emin adımlarla ilerliyoruz.

Şarj istasyonlarınızı kullananlar için sağladığınız avantajları anlatır mısınız?

Dünya kaynaklarının dengeli kullanımının ve iklim değişikliğiyle mücadele etmenin en önemli yolunun yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması olduğunun farkındayız. Yenilenebilir enerjiden yararlanan elektrikli araçların kullanımının artması ile birlikte şarj noktalarının ulaşılabilirliği ve yaygınlaşması da ön plana çıkıyor. Vestel olarak, bu konuda da öncülük ediyor; üstün tasarımlı, yüksek verimliliğe sahip ve çevre dostu Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Web sitemizde satışa sunduğumuz Vestel Elektrikli Araç AC Şarj İstasyonları, ergonomik tasarımlarıyla evinize ya da işyerinize şarj istasyonu kurdurabilen Bireysel Kullanım özelliği sunuyor. 7.4kW, 11kW ve 22kW güç seviyeleri ile şarj istasyonunun bulunacağı noktaya ya da aracın modeline göre en uygun VESTEL EVC04 modeli seçilebiliyor. Tak çalıştır özelliği sayesinde herhangi bir ayarlamaya ihtiyaç olmaksızın kolay kullanım imkanı sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar Türkiye’nin neresinde olursa olsun, satış sonrası hizmetlerde kusursuz Vestel deneyimini yaşamak için destek alabiliyorlar. Ayrıca Vestel Proje Ortağım olarak pazarda bulunan araçların büyük bir kısmını 30 dakikadan daha az bir sürede şarj edebilen Vestel Elektrikli Araç DC Şarj İstasyonları ile pazarın hızlı şarj gereksinimlerini karşılıyoruz. 2 farklı araca kadar hizmet sağlayabilen bu istasyonlar sayesinde otopark alanları da en efektif şekilde kullanılabiliyor. Şık tasarımı ile öne çıkan Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ürünlerimiz sayesinde Türkiye’de bu sektörün en önde gelen fi rması olma yönünde emin adımlarla ilerliyoruz.

Global çapta 2023 yılında yatırımlarınızı ne yönde yapmayı düşünüyorsunuz, yeni projeleriniz var mı?

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile imzaladığımız lisans anlaşmaları var. Böylelikle ürünlerimizi dünyanın 158 ülkesine ulaştırırken, geleceğin en önemli sektörlerinden elektrikli araçların şarj noktalarında kullanılan EVC pazarını da domine etmeye başladık. 2022 yılının Mart ayında Eneco eMobility ile EVC anlaşmasına imza attık. İş birliği ile Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’dan oluşan Benelüks Bölgesi ve Almanya’da Vestel tarafından üretilen Elektrikli Araç Şarj İstasyonları kullanılacak. Kurduğumuz iş ortaklıkları, dünyanın geleceği için büyük önem arz eden elektrikli araç kullanımının artışına aracılık edecek. Biz elektrikli araç şarj çözümüne yönelik talebi karşılama ve yaygınlaştırmanın yanı sıra hem bireylerin hem de küçük işletmelerin sürdürülebilirlik hedefl erini de destekliyoruz. Attığımız bu adımlarla yenilenebilir enerjinin kullanımıyla karbon emisyonları önemli ölçüde düşürülürken, iş ortaklarımızın döngüsel ekonomiyi desteklemesine de olanak sağlıyoruz. Ayrıca, İspanyol enerji şirketi Iberdrola S.A.’nın (Iberdrola) uluslararası Elektrikli Araç Şarj İstasyonları (EVC) projesi için açtığı ihaleyi kazanarak, projenin 3 tedarikçisinden biri olmak üzere Iberdrola ile anlaşma imzaladık. Proje kapsamında Iberdrola’nın başta İspanya, İngiltere ve İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde kuracağı Elektrikli Araç Şarj İstasyonları için ürün sağlamayı planlıyoruz.