AVM

BİRÇOK İLKE İMZA ATARAK ISPARTALILARLA BULUŞTURDUK

Yönetimi ve kiralaması JLL tarafından yapılan Isparta Meydan AVM, açık ve kapalı AVM konseptini bir arada bulundurması ile Ispartalılara alışveriş yapma ve sosyalleşme keyfini bir arada sunuyor. Ayrıca Isparta’ya ilk defa kazandırdığı yerli ve yabancı markalar ile de fark yaratmaya devam ediyor. Ocak sayımızda Isparta Meydan AVM Müdürü Mustafa Pelevan ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

AVM’ler yaşam merkezi olma yolunda ilerlemekte. Siz Isparta Meydan AVM olarak 2023 yılında müşterileriniz için ne gibi yenilikler, etkinler ve hizmetler düşünmektesiniz?

Ispartalının 25 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşme hikâyesi olan Isparta Meydan AVM; hizmete girdiği ilk günden beri öncelikle yaşam merkezi olma misyonu ile şehrin gündemini değiştirmiş, yenilikler, ilkler ve en iyilerle buluşma noktası olurken de çok kısa sürede şehrin sembollerinden biri haline gelmiştir. Tiyatro, konferans, kütüphane ve sergi salonlarına sahip Kültür Merkezi, camii, mağazaları, spor salonu, dersanesi, meydanı ile modern bir kervansarayı andıran Isparta Meydan AVM; şehrin sosyal, kültürel ve ticari merkezine bir arada sahip tek yaşam merkezi olma misyonunu güçlendirerek sürdürecektir. 23 Nisan 2023’te 1. yıl dönümünü kutlayacak olan Isparta Meydan AVM, şehirde ilk defa mağaza açan yeni markalar, ilk defa gerçekleştirilen etkinlikler ve birçok yenilikle şehrin çekim gücü en yüksek merkezi olmaya devam edecektir.

Değişen ekonomi ve artan giderlere bakıldığında kiralama konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız, yeni yılla birlikte kiralama sisteminizi de anlatır mısınız?

Bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası değerli markayı Ispartalılarla buluşturduk. Bunlardan birçoğu Isparta’ya ilk defa yatırım yapan markalardı. İlk AVM mağazası ile EVKUR, şehrin en büyük oyun ve eğlence merkezi Playpark, 5.000 m2’lik mağazası ile Koçtaş, Türkiye’de bir ilk ve tek olan dev led ekrana sahip sineması Cinegold, Z Fit spor salonu, Civil, Greyder, Seçil Store, İlmio, Batik, Aker gibi önemli markalar en yeni konseptli mağazaları ile Isparta Meydan AVM çatısı altında buluştu. Yeni yılda da hız kesmeden, değerli markaların yeni yatırımlarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.

Hızla değişen dünya ve alışkanlıklar sonucu geleceğin AVM’lerinde pazarlama ne yönde olmalı, fi nansman modelleri nasıl belirlenmeli?

Pandemi döneminde; farklı sektörlerden, birbirinden farklı yüzlerce markaya ev sahipliği yapan binlerce metrekareli AVM’lerin, beklenenin aksine çevik stratejilerle hayatın merkezindeki yerlerini nasıl koruduklarına şahit olduk. Aynı çeviklikle belirlenen pazarlama stratejileri ve doğuracağı fi nansman modelleri önümüzdeki süreçte AVM’leri hedefl erinin ötesine taşımaya devam edecektir. Dijital dünyanın hayatı yoğun biçimde sarıp sarmaladığı yeni dönemde tabii ki AVM’lerin pazarlama stratejileri de öncelikle bu yönde gelişmelere ve dönüşüme açık olacaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Büyük bir heyecanla 23 Nisan 2022’de hizmet vermeye başlayan Isparta Meydan AVM 2023’te de daha büyük heyecanlarla ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. Sonsuz bir gururla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023, Isparta Meydan AVM’nin de ilk yıldönümü heyecanını yaşadığı yıl olacak. Yıl dönümümüzü, 17 Aralık 2022’de başlattığımız ve ziyaretçilerimizin büyük ilgiyle karşıladığı “1. Yılda 32 Hediye” çekiliş kampanyamızla ilk yıldönümü hediyesi olarak 1 adet Toyota C-HR HYBRID ve 31 adet farklı tutarlarda para yüklü Param Kart’dan oluşan toplam 32 hediye ile taçlandırıyoruz.