AVM

BABİL EYALETİ’NİN MERKEZİ OLACAK BİR PROJE; HAMMURABİ CITY

Ocak sayımızda, Mallmartturk Irak Partneri Nazmi Aka ile Irak’ın Babil kentinde hayata geçirecekleri Hammurabi City projesini konuştuk. Babil’in Asma Bahçeleri’nden ilham alınarak inşa edilen Hammurabi City’nin, Babil kenti ve çevresinin merkezi olması hedefleniyor.

Mallmartturk’un kiralama, danışmanlık ve yönetimini üstlendiği Irak Babil’de yer alan Hammurabi City projesinin güncel durumu konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz, AVM ziyaretçilerine kapılarını hangi tarihte aralayacak?

Hammurabi City, Irak’ın gerçek anlamda ilk karma projesidir. Proje; AVM, eğlence parkı, lunapark, güzellik merkezi, çok amaçlı salonlar, hotel, ofi sler, bowling salonu ve açık hava konser alanından oluşmaktadır. Projenin AVM dışındaki bölümlerinde inşaat sürecinin %98’i, dış alanın %95’i, iç alanın %98’i, elektrik ve mekanik çalışmaların ise %100’ü tamamlanmıştır. Projemizin 20 Ocak 2023 tarihinde Soft Opening olarak açılışını hedefl emekteyiz. Proje, 65 dönüm arazi üzerinde 40.000 m2 inşaat alanı ve 17.000 m2 GLA’dan oluşmaktadır. AVM, 4 kata yayılan 50 mağazadan oluşmaktadır.

Hammurabi City’de marka karmasını oluştururken neleri önceliklendirdiniz, Türk markaların bu AVM’deki oranı ne olacak?

Projemiz karma kullanım bir proje olduğu için hem projeye katma değer sağlayacak hem de markalarımıza yüksek kazanç sağlayacak bir shop-mix oluşturuyoruz. Hazır giyim, spor giyim, ayakkabı ve ç anta, gü zellik salonu, mü cevher, aksesuar ve optik, ev eş yası, hediyelik ve oyuncak, yiyecek – iç ecek, eğ lence ve kü ltü r, hizmet, sü permarket vb. konseptlerden oluşan bir marka karması hazırlıyoruz. Irak halkının Türk markalarına olan talepleri doğrultusunda, yerel marka ve uluslararası markaları ile beraber %70-80 oranında Türk markaları olacaktır.