AVM

ASHUR MALL İLE KİŞİYE ÖZEL VE ÖZGÜN DENEYİMLER SUNACAĞIZ

Mallmartturk Irak Partneri Nazmi Aka ile Irak’ın Musul kentinde hayata geçirecekleri Ashur Mall projesini konuştuğumuz söyleşide Aka, projenin geçmişi geleceğe bağlayacağını ifade ederek heyecan uyandıran bir yaşam konsepti olduğuna vurgu yaptı.

Mallmartturk olarak kiralama, danışmanlık ve yönetimini üstlendiğiniz Irak Musul’da yer alan Ashur Mall projesinin güncel durumu nedir, ziyaretçilerine kapılarını hangi tarihte aralayacak?

Ashur Mall projemiz; Musul’un nefes aldığı Dicle kenarında, orman ve tatil köyü içerisinde 15.000 m2 inşaat alanı ve 10.000 m2 GLA’dan oluşmaktadır. Projemiz; bir bölümü tek kata yayılan 50 mağaza, diğer bölümü de iki kata yayılan 15 mağazadan oluşmak üzere 2 bölümdür. Projenin inşaat sürecinin %88’i tamamlanmıştır. Dış alanın %85’i olmakla beraber; iç alanın %90’ı, elektrik ve mekanik çalışmaların ise %100’ü tamamlanmıştır. Projemizin 23 Nisan 2023 tarihinde Soft Opening olarak açılışını gerçekleştirmeyi hedefl emekteyiz. Tatil dönemlerinde, Irak halkının AVM yanında bulunan tatil köyüne rağbet etmesi büyük fayda sağlayacak ve Ashur Mall, Irak halkının ortak paydası olacaktır.

Ashur Mall’da marka karmasını oluştururken neleri önceliklendirdiniz, Türk markaların bu AVM’deki oranı ne olacak?

Projemizde öncelikle toplumun tüm katmanlarına hitap edebilecek bir karma oluşturmayı hedefl edik. Hazır giyim, spor giyim, ayakkabı ve çanta, güzellik, aksesuar, ev ve hediyelik eşya, oyuncaklar, eğlence ve kültür, hizmet, süpermarket vb. konseptlerden oluşan bir marka karması hazırlıyoruz. Irak halkının Türk markalarına olan talepleri doğrultusunda, uluslararası markaları ile beraber %70-80 oranında Türk markaları olacaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Ashur Mall hem mimarisi hem de hedefl enen kiracı profi li ile Musul’da bir ilk olacak. Yalnızca yakın çevresine hitap eden bir strateji yerine, güç merkezi rolü ile hem ticari hem de sosyalleşme açısından kişiye özel ve özgün deneyimler sunacak. Proje yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayacak.