AVM Öne Çıkanlar

METROCITY AVM’DE YANGIN

İstanbul Beşiktaş Levent´te bulunan Metrocity AVM´de yangın çıktı. Yangına, 34 araç 106 personelle müdahale edildi. Yangının çatı kaynaklı olduğu ve tahliyelerin yapıldığı öğrenildi. Yangın bir saatlik yoğun bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. 

İstanbul Beşiktaş Levent´te bulunan Metrocity AVM´de saat: 12.45 sıralarında yangın çıktı. Yangının ardından kısa sürede Büyükdere Caddesi bir anda simsiyah dumanlara teslim oldu. Olayla ilgili yapılan ihbarın ardından kısa sürede olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Öte yandan AVM’de bulunanlar tahliye edildi. Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya tarafından yapılan açıklamada yangında can kaybı ve yaralanan olmadığı, ivedilikle tahliyelerin gerçekleştiği bildirildi. Yangın 14.03 sularında kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

Yangına, 34 araç ve 106 personelle müdahale edilirken, yangının çatı kaynaklı olduğu ve yangının nedeninin araştırıldığı öğrenildi.

Metronun Metrocity girişini emniyet ekipleri güvenlik tedbiri kapsamında kapattı. Diğer giriş ve çıkışların açık olduğu ve yolcuların yönlendirildiği öğrenildi.