AVM Perakende

ETKİNLİKLERİMİZLE AVM’LER DAHA EĞLENCELİ BİR HAL ALIYOR

Düzenledikleri etkinliklerle AVM’lere yeni ziyaretçiler kazandıran Hande Concept Event, etkinliklerinde sanatın her dalına yer vererek AVM’lere renk katıyor. Hande Concept Event Kurucusu Hande Akagündüz ile Aralık sayımızda bir araya gelerek, AVM’lere özel olarak hazırladıkları etkinlikleri konuştuk.

Doğru ve verimli organizasyonlarla hedef kitleye ulaşmak amacıyla hayata geçirdiğiniz AR-GE çalışmalarınızdan söz eder misiniz? AVM nezdinde özel etkinlikler hazırlamanızın nedeni nedir?

Etkinlik öncesi çalışacağımız AVM’leri detaylı olarak incelemekteyiz. İncelemelerimizde ana başlıklarımızın içinde özellikle AVM müşteri portföyü, gelen ziyaretçilerin istek ve ilgi alanları, ziyaretçilerin kültür seviyesi ve yaşam standartları yer almaktadır. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparak daha verimli organizasyonlara imza atıyoruz. AVM içerisinde etkinlik yapmamızın amacı, AVM’ye yeni ziyaretçiler katmak. AVM’leri yalnızca alışveriş yapmak için gidilen bir yer değil, daha eğlenceli bir yaşam merkezi haline getirme amacındayız. Yaşam merkezi haline gelen AVM’lerde sanatın her dalına yer vermekteyiz. Tasarımcıların AVM ziyaretçilerine özel tasarımlar sunmalarını sağlamaktayız. Bazı organizasyonlarımızda müzik ve dans gösterileri ile göze ve kulağa da hitap etmekteyiz.

Hande Concept Event olarak 2022 yılını nasıl geçirdiniz ve AVM’lerde hangi etkinleriniz gerçekleşti? 2023 yılında hayata geçirmeyi planladığınız hedefl eriniz nelerdir?

Yapmış olduğumuz AVM etkinliklerinde tasarımı ve sanatı AVM konseptine katarak, sanatın her dalına yer vermeye önem verdik. Kaybolan sanatları ziyaretçilerle buluşturduk. Hande Concept Event olarak, sanata ve kaliteye önem verdik. ETKİNLİKLERİMİZLE AVM’LER DAHA EĞLENCELİ BİR HAL ALIYOR Düzenledikleri etkinliklerle AVM’lere yeni ziyaretçiler kazandıran Hande Concept Event, etkinliklerinde sanatın her dalına yer vererek AVM’lere renk katıyor. Hande Concept Event Kurucusu Hande Akagündüz ile Aralık sayımızda bir araya gelerek, AVM’lere özel olarak hazırladıkları etkinlikleri konuştuk. Hande Akagündüz Bu doğrultuda konseptler hazırlayarak etkinlikler yaptık. AVM’ler için önem teşkil eden AVM kiracıları ve ziyaretçilerine zarar verecek organizasyonlar düzenlemek istememelerini yapmış olduğumuz empati ile yıktık. Etkinliklerimizde AVM kiracılarına yer verdik. Ziyaretçilerin de içinde bulunduğu workshoplar yaptık. Böylelikle her alanda AVM etkinliklerimizin memnuniyetini maksimum düzeye çıkardık. Bu memnuniyet ile çalışmakta olduğumuz AVM’leri de ziyaretçiler tarafından vazgeçilmez hale getirdik.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

AVM’ler haklı olarak belirli bir bütçede kiralama yapmak istemektedir. Ancak tasarım festivallerimizin katılımcıları kadın girişimciler ve genç girişimcilerdir. Katılımcıların ekonomik durumları çok iyi yatırımcılar olmadığından, bazı kiralama teklifl erini reddetmek zorunda kalabiliyoruz. Bu da o AVM’de kaliteli ve etkili bir organizasyon yapamamamıza neden oluyor. AVM’lerin festival düzenlemek isterken sahip oldukları bakış açılarını yüksek bütçeli kiralamalardan daha ziyade, kiracılarını ve ziyaretçilerini düşünerek kaliteli ve elit bir organizasyona imza atmalarını istemekteyiz. Böylelikle hem AVM yatırımcısı ve yönetimi hem AVM kiracısı hem de AVM ziyaretçilerinin memnuniyet üçgenini sağlamak isteriz.