AVM Öne Çıkanlar Perakende

ERZİNCAN MEYDAN24 ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ PERAKENDE SEKTÖRÜ İLE TANIŞTI

27 Ağustos 2022 tarihinde temeli atılan ve 2023 yılı 3. çeyreğinde açılışı planlanan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 23 Kasım Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda yapılan toplantıda perakende sektörüne tanıtıldı.

Erzincan’ın dörtyol meydanında 250 araçlık otopark kapasiteli toplam 19.320 m2’lik bir alana inşa edilmekte olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 10bin m² kiralanabilir alana sahiptir.   Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi‘nin hemen yanı başında inşa edilen 140bin m² kapalı alanlı, 500 yataklı Devlet hastanesi de 165’i açık olmak üzere toplam 800 araçlık otopark kapasitesine sahiptir.

Yaklaşık 7.000 m² civarında bir peyzaj alanı ve dinlenme alanları ile hemen yanı başındaki devlet hastanesi ile bütün bir yapıda olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi hasta ve hasta yakınlarının rahatça zaman geçirebileceği bir açık rekreasyon alanı da ihtiva etmektedir.

Çevresindeki yapılarla uyumlu ve çevresinin ihtiyacını karşılayabilecek fonksiyonlara sahip bir sosyalleşme merkezi olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi, EBYUV(Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı) ve EKEV(Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı) ortak girişimi ile tüm ticari geliri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  öğrencilerine burs imkânı sağlamak amacı ile yapılan bir yatırım olarak planlanmıştır.

Bununla birlikte Erzincan ili için öncelikle üniversite gençlerine tanıyacağı iş imkânları ve şehir geneli için yaratacağı yaklaşık 750 kişilik kayıtlı istihdam gücü ve yıllık 250 milyon TL’lik ek ticaret hacmi ile şehrin yeni cazibe merkezi olarak yaz ve kış turizmine de katkı sağlaması hedeflenmektedir.