Perakende

YENİLENEN WATSONS CEVAHİR MAĞAZAMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Türkiye’nin en sevilen güzellik ve kişisel bakım markalarından Watsons, İstabul’un en merkezi ve en çok ziyaretçi ağırlayan alışveriş merkezlerinden biri olan Cevahir AVM’deki mağazasını yeni jenerasyon mağaza konsepti ile yeniledi. Watsons’ın yeni jenerasyon mağaza konsepti, 2021 Şubat ayında Türkiye, Tayland, Tayvan ve Malezya’da toplam 2.375 kişiyle yapılan anket ve 8 fokus grup araştırması sonuçları, tüketicilerin geri dönüşleri, talep ve yorumları dikkate alınarak oluşturuldu.

Watsons Cevahir mağazası yaklaşık 500 m2 alanı, 30’dan fazla çalışanı ve tüketiciye sunduğu 10.000’den fazla ürün ile en büyük ve çok ziyaret edilen Watsons mağazalarından biri. Yeni konseptle birlikte müşterilere benzersiz Watsons deneyimini yaşatmak ve daha rahat bir alışveriş deneyimi sunmak için mağaziçi  aydınlatmalar yenilendi ve raf araları genişletildi. Sevilen K-Beauty ürünleri, serumlar ve trend ürünler “Trends Wall” gibi özel alanlarda ön plana çıkarıldı. Mağaza içinde verilen cilt analizi, makyaj uygulama gibi hizmetlerin yanı sıra Watsons deneyimini ve uzmanlığını tüketicilerle paylaşmak üzere oluşturulan Beauty Talks alanında her hafta düzenli olarak tüketiciler için güzellik ve kişisel bakım eğitimleri düzenleniyor. Ayrıca kasa sırası beklemek istemeyen müşteriler için mağaza içine express kasalar yerleştirildi.

Mağazada vegan, organik ve sürdürülebilir ürünler için özel olarak oluşturulan Sürdürülebilir Yaşam köşesinde doğal malzemeler ve kurutulmuş yosun kullanıldı. Yeni jenerasyon konsept uygulanırken, tüm mağazada mümkün olduğunca yeniden kullanılabilecek ve doğal malzemeler tercih edildi.

Yenilenen Cevahir Watsons mağazasının açılış partisi birçok basın mensubu, influencer ve tedarikçinin katılımı ile gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş, “Her mağazamızla olduğu gibi yenilenen Cevahir mağazamızla da gurur duyuyoruz. Cevahir mağazamıza gelen müşterilerimizden yeni konseptiyle ilgili oldukça olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu da bizi önümüzdeki dönemde çok daha fazla mağazamızı daha büyük bir hevesle yenilemeye teşvik ediyor.” diyerek mağazanın müşterilerden aldığı olumlu yorumlarla kendilerine ilerisi için bir örnek oluşturduğunun altını çizdi.