Uncategorized

YATIRIMCILARIMIZA HER DAİM DESTEK VERİYORUZYATIRIMCILARIMIZA HER DAİM DESTEK VERİYORUZ

Lezzeti ve sağlıklı oluşuyla ön plana çıkan Yomumu, sağladığı avantajlar ile yatırımcılarının ödemesi gereken ciro bedellerine destek veriyor. Franchising sistemindeki en büyük başarının doğru yatırımcı ve doğru lokasyon olduğunu vurgulayan Yomumu Firma Sahibi Özcan İçli ile Ekim sayımızda bir araya geldik.

Franchising sistemine dahil olmanızla birlikte Yomumu markasının büyümesinde nasıl ivme kaydettiniz?

Bu sorunuza şöyle güzel cümleyle başlamak isterim, “Büyürken küçülmeyi de bilmek lazım”. Aslında franchising sistemine geçişteki büyük başarı, doğru yatırımcı ve doğru yer analizidir. Kısa sürede çok franchising değil, uzun sürede doğru yatırımcı ve doğru lokasyonlarla büyümeyi hedefl emek lazım. Yatırımcınız markanıza ve işine sahip çıkıyorsa, büyümemeniz için hiçbir neden yok. Biz şu an doğru yatırımcılarla ilerlediğimizi düşünüyor ve markamızın büyümesini de bu şekilde sağlıyoruz.

Franchising konseptleriniz ve yatırım bedeliniz konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Aslında bunu günün koşullarında değerlendirmek bizim için daha doğru olur, ama bugünü konuşacak olursak 12 metrekare kiosk ve 30 metrekare bir mağaza için 800 bin TL ile 1 milyon 300 bin TL arası bir rakam konuşabiliriz.

Sektörünüze yatırım yapmak isteyen girişimciler neden Yomumu’yu tercih etmeli, bu konuda sektörde yatırımcılara nasıl bir artı değer kazandırıyorsunuz?

Her şeyden önemlisi, lezzetimizle ön plana çıktığımızı düşünüyorum. Bunun yanı sıra her yerde hemen dikkat çeken, çok sade ve şık bir konseptimiz var. Tedarik zincirimiz de bugüne kadar hiçbir bayimiz zorluk çekmedi, bu yatırımcı için çok önemli bir unsur. Ayrıca yatırımcının yapmış olduğu yatırımın daha kısa süre de geri dönmesini sağlamak amacıyla, ödemesi gereken ciro bedellerine bazen aylık bazen de yıllık bazda destekler verebiliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bu sektörün büyümesi için elimizden geleni yapmaya ve yatırımlarımıza büyütmeye devam edeceğiz.