Öne Çıkanlar

CHRİSTİAN BALE: KARİYERİMİ LEONARDO DİCAPRİO’NUN ROLLERİ REDDETMESİNE BORÇLUYUM!

Son olarak ‘Thor: Love and Thunder’ filminde rol alan Christian Bale, GQ’ya konuşarak meslektaşı Leonardo DiCaprio hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Hollywood’da her büyük rolün DiCaprio’ya teklif edildiğini iddia eden 48 yaşındaki ünlü isim, kariyerini DiCaprio’nun rolleri reddetmesine borçlu olduğunu söyleyerek; “Leo yaptığı her şeyi kendisi seçiyor” ifadelerini kullandı.

Ünlü isim, sonunda DiCaprio’nun projeden ayrılmasıyla ‘Patrick Bateman’ı canlandırsa da; görünüşe göre 90’lı yıllarda ‘Titanic’ de dahil olmak üzere beş filmin rolünü meslektaşına kaybetmiş.

“ONUN YAPTIĞINI YAPAMAM”

Bunu kişisel olarak alıp almadığı sorulduğunda ise Christian Bale, ‘Hayır. Herhangi bir şeye sahip olduğum için ne kadar minnettar olduğumu biliyor musun? Demek istediğim, ben onun (Leonardo DiCaprio) yaptığını yapamam. Leo yaptığı şeyi muhteşem bir şekilde yapıyor” cevabını verdi. Dünyaca ünlü İngiliz aktör, ardından Leonardo DiCaprio’nun Hollywood’daki her büyük film için rol teklif edilen ilk aktör olduğunu iddia etti ve “Başka biri herhangi bir rol alabiliyorsa bu; Leonardo o rolleri reddettiği için” ifadelerini kullandı.

“YAPTIĞI HER ŞEYİ KENDİSİ SEÇİYOR”

Bale, kendisinin ve 47 yaşındaki meslektaşının yaş aralığındaki diğer aktörlerin kariyerlerini Leonardo DiCaprio’ya borçlu olduğunu da sözlerine ekledi:

2010 YILINDA OSCAR ALDI

Christian Bale, ilk olarak Steven Spielberg’in yönettiği 1987 ‘Empire of the Sun’ filminde canlandırdığı, II. Dünya Savaşı’nda ailesini kaybederek Japonya’da yalnız kalan İngiliz çocuğu rolü ile sinemaya başladı. Metot oyunculuğu ile bilinen ve 2010’da rol aldığı ‘The Fighter’ filmi ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında Oscar alan aktörün, iki kez kazandığı Altın Küre de dahil olmak üzere pek çok ödülü bulunuyor.

YEDİ KEZ AKADEMİ ÖDÜLÜ’NE ADAY GÖSTERİLDİ

DiCaprio ise oyunculuk kariyerine 1989 yılında ‘The New Lassie’ dizisiyle başladı. DiCaprio, yedi kez Akademi Ödülü, beş kez İngiliz Akademisi Film Ödülleri ve 11 kez Ekran Oyuncuları Derneği Ödülleri’ne aday gösterildi. 2016’da ‘The Revenant’ (Diriliş) filmilye ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar alan ünlü isim, son olarak dijital bir platformda gösterilen ‘Don’t Look Up’ adlı filmde rol aldı.