Eğlence Öne Çıkanlar

ATRAX, İDDİALI BİR FUARA HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin alternatif yeni tedarik zinciri arayışlarında öne çıkması, fuarcılık sektörüne de ivme kazandırdı. İstanbul’da yapılan ihracat odaklı sektörlere yönelik fuarlar her zamankinden daha fazla ziyaretçi alıyor.

Özellikle İstanbul fuarlarına yurt dışı ziyaretçi sayıları rekor derecede arttı. Avrupa ve yakın ülkelerin yanı sıra Güney Amerika, Asya Pasifik ve Afrika ülkelerinden de ziyaretçilerin artık Türkiye’yi tercih etmeye başladığı görülüyor.

Tüm üretim sektörlerinde yoğun bir ticaret artışı var

İmalata dayalı tüm sektörlerin dikkati Türkiye üzerine yoğunlaşmış durumda. Bu durum özellikle fuar tercihlerine yansıdı. Gözler İstanbul’a çevrildi. Sektör temsilcileri global fuar katılımcıları ile ziyaretçilerinin ilgisi Türkiye’deki fuarlara yönelmeye başladı.

ATRAX Fuarı büyük hedeflere odaklandı

Üretime dayalı bir sektör olan eğlence, oyun, park ve spor alanları endüstrisinin Türkiye ve yakın coğrafyadaki tek fuarı olarak ATRAX, bu sene çok büyük hedeflere odaklandı.

12- 14 Ocak 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar 10. yılında dünya çapında bilinen bir organizasyon olarak bu sene daha büyük bir potansiyeli karşılayacak.

ATRAX 2023 hedefi, katılımcı ve ziyaretçi sayısını %40-50 oranında artırmak

ATRAX 2022 yılında pandemi koşullarının devam ettiği bir dönemde yapılmasına karşın 43 ülkeden 19 bin civarında ziyaretçi ağırlamış ve beklenenin üzerinde bir başarı yakalamıştı. 2023 yılında hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısında %40-50 artış hedeflerken, ülke çeşitliliğinde de artış bekleniyor. İstanbul’da yapılan fuarlar 150 civarında ülkeden ziyaretçi alıyor.