Perakende

DOĞANIN ŞİFASI PLEIONE SOAPS İLE TENİNİZDE

Adını mitolojideki “su ve deniz perisi Pleione”den alan Pleione Soaps; sürdürülebilir ve temiz içerikli ürünlerle geleceğimize katkıda bulunmayı hedeflerken, aynı zamanda geçmişimizi ve bugünümüzü de onurlandırıyor. Geleneksel tığ işiyle elde üretilen ürünlerimiz %100 Türk malı pamuk kullanılarak yerli üretimi ve kadın emeğini de destekliyor.

Özellikte koronavirüs sonrası daha da artan kullan-at kültürü tek kullanımlık plastikleri, ambalaj atıklarını ve geri dönüştürülemeyen ürünlerin kullanımını bir hayli arttırdı. Bugünü kurtarmanın telaşıyla kendimize ve gelecek nesillere nasıl yarınlar bırakacağımızı düşünmez olduk. Uzun vadede pek çok hastalığa sebep olan, endokrin ve bağışıklık sistemlerine geri dönüşü olmayan zararlar veren tek kullanımlıklara ve mikroplastiklere dur demenin zamanı geldi.

Pleione Soaps olarak önceliğimiz; kullanıcılarımıza temiz içerikli, çevreye ve sağlığa zarar vermeyen ve vegan ürünler sunabilmek.

Ürünlerimiz aşındırıcı, koruyucu, kimyasal maddeler, sentetik katkı maddeleri içermez. Tüm sabunlarımız sadece gliserin, zeytinyağı, şeffaf palmiye sabunu bazı ve esansiyel yağlardan üretilmiştir.

Plastik banyo liflerinin bakteri üretmeye meyilli olması nedeniyle 2 haftada bir değiştirilmesi öneriliyor. En değerli varlığımız olan bedenimizi temizlemek için kullandığımız bu plastik ürün aynı zamanda çok büyük bir bakteri ve mikrop yuvası. Ömrünü tükettikten sonra geri dönüştürülememesi ve her kullanımda sulara mikroplastik salması da cabası.

Pamuktan el örgüsü banyo keselerimizse tasarımı dolayısıyla daha hızlı kurur ve bakteri tutmaya meyilli değildir, senelerce kullanabileceğiniz keselerimizi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Yüz temizleme pedlerimizi tercih ederek, üretiminde en çok su tüketen bitkilerden olan pamuğun tek kullanımda çöpe gitmemesini sağlıyorsunuz ve pek çok pamuk atığının önüne geçiyorsunuz. Pleione Soaps’tan alışveriş yaparak cildinize, ruhunuza, doğaya ve gelecek nesillere katkıda bulunun. Şimdi “doğanın şifası senin elinde ve teninde.”