FinTech

ÜYE İŞ YERLERİ 1 SAAT İÇERİSİNDE İPARALI OLUYOR

iPara’nın sunduğu ayrıcalıklar ve avantajlar nelerdir, sektöre bu alanda nasıl bir soluk kattınız?

iPara olarak üye işyerlerimizin sadece sanal POS ihtiyacını değil, diğer tüm katma değerli servislerimiz ile ödeme alanındaki ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. iPara Pass ile üye işyerlerimizin müşterileri kart bilgilerini güvenle saklayıp, tüm iPara kullanan üye işyerlerinden tek tıkla ödeme yapabiliyor, Başarılı İşlem Artırma Servisimiz ile hata alacak bir ödemeyi milisaniyeler içerisinde doğru Sanal POS’a yönlendirerek işlemin başarılı olarak geçmesini, aynı zamanda üye işyeri satışlarını artırdığımız gibi müşteri memnuniyeti de sağlıyoruz. Link ile ödeme ürünümüz ise özellikle sosyal medya üzerinden satış yapan üye işyerlerimizin işlerini kolaylaştırıyor. Tekrarlayan Ödeme Servisimiz ile aidat usulü çalışan işyerlerini günü geldiğinde tahsilat ve takip derdinden kurtarıyoruz. Bunların dışında ise üye işyerlerimizin şirket giderlerini de minimize etmelerini sağlamak için İndirim Dünyası platformumuzla kargodan akaryakıta, digital pazarlama ihtiyaçlarına kadar Türkiye’nin büyük fi rmalarından indirim imkanı sağlıyoruz. Son olarak şunu eklemek isterim, üye işyerlerimiz için en önemli husus olan para transferini her gün sabah 09:30’a kadar gerçekleştirerek Türkiye’de üye işyerlerine en erken ödemelerini gönderen Ödeme Kuruluşu’yuz diyebiliriz.

Sistemlerinizin entegrasyon sürecinden bahseder misiniz, işletmeler ne kadarlık bir süre zarfında iParalı oluyor?

Üye işyerimiz başvurusunu web sitemiz üzerinden yaptıktan ve evraklarını yükledikten sonra, eposta üzerinden paylaştığımız sözleşmeleri yine online ortamda hızlıca imzalamasıyla 1 saat içerisinde sanal POS’u hazır hale geliyor ve ödeme almaya başlıyor.

E-ticaret sektörünün gelişiminde online ödeme kanalları büyük bir paya sahip. iPara olarak e-ticaret sektörüne kattıklarınız konusunda neler söylersiniz?

Ekosistemin gelişmesi için tüm desteğimizi veriyoruz. Katma değerli ödeme servislerimiz, raporlama/ mutabakat kolaylıklarımız, POS başarı oranı ve cirolardaki olumlu yansıma ile birlikte iPara ve hizmetleri de bir katalizör görevi görmektedir.

iPara olarak ödeme sistemlerinizde sunduğunuz güvenlik önlemlerinden söz eder misiniz?

Öncelikle PCI DSS sertifi kamız ile tüm işlemler tarafımızda maskeli olarak gerçekleştirilmektedir. iPara üye işyerimizden gerçekleşen tüm işlemler sektör ve üye işyeri özelinde onlarca Fraud kurallarından geçmektedir. Kurallara takılan işlemler kontrol edilmekte ve olası bir Fraud ihtimaline karşı üye işyerlerimize bilgi verilmektedir. Fraud ürünümüz ve milyonlarca işlemlerden elde etmiş olduğumuz black listle birlikte Fraud işlemlerden uzak tutarak, oluşabilecek zararı önlüyoruz.