FinTech

FİNANSAL TEKNOLOJİ ALANINDA PAZARIN
ROTASINI ÇİZMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Okurlarımız için Netahsilat sistemiyle hayata geçirdiğiniz çözümlerden bahseder misiniz, hangi sektörlere hitap ediyor ve hangi alanlarda müşterilerinizin hayatını kolaylaştırıyorsunuz?

Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2001’den günümüze 200’ü aşkın uzman personeliyle ödeme sistemleri ve açık bankacılık ürünleri ile çözümler sunan bir şirket. Ödeme sistemleri ve açık bankacılık alanlarında fark yaratan çözümler sunarak ulusal ve uluslararası şirketlere ve sektördeki öncü kuruluşlara hizmet vererek her geçen gün çözümlerini geliştirmektedir. Türkiye’nin en büyük online tahsilat sistemi olan Netahsilat ürünü; açık bankacılık çözümleri sunan NetEkstre, Posrapor, E-DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi) ve TÖS (Toplu Ödeme Sistemi) ürünleri ile hizmet verdiği alanlarda küresel bir oyuncu olma hedefi yle çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle B2B alanındaki online tahsilat ihtiyacını fark ederek geliştirdiğimiz Netahsilat ürünümüz, bugün hepimizin bildiği gibi çok güzel bir noktaya ulaştı. Online tahsilat ürünümüz olan Netahsilat ile, özellikle bayi yapısı olan fi rmaların online tahsilat süreçlerini kolaylaştırmaya ve yaklaşık 11 yıldır ileri düzey yazılım alt yapımız ile geliştirerek hizmet vermeye devam etmekteyiz. Netahsilat’ın ulaştığı seviye hem bizler hem de sektör adına oldukça sevindirici noktada. Üretici ve dağıtıcı fi rmalar Netahsilat’ın sunduğu güvenli alt yapıya bankalardan veya ödeme kuruluşlarından aldıkları sanal POS’larını ve bayilerini Netahsilat sistemine tanımlayarak çok hızlı bir şekilde e-tahsilat sürecine başlayabiliyorlar. Netahsilat, fi rmaların e-tahsilat ile ilgili farklı ihtiyaçlarını karşılayan serbest ödeme, SMS ve e-posta üzerinden link ile tahsilat, dövizli tahsilat, kart kaydı ile otomatik tahsilat, online kredi ile ödeme, B2C ve B2B e-ticaret portalları ile entegrasyon, IVR sistemleri ile entegrasyon gibi birçok gelişmiş özelliği bir arada sunmakta. Diğer yandan Netahsilat’ın ERP entegrasyonları sayesinde fi rmalar tahsilatlarını ERP sistemlerine de otomatik aktarabiliyorlar.

Netahsilat ile e-tahsilat işlemlerinde sektörde nasıl bir fark yarattınız, kullanıcılar tarafından tercih edilme sebeplerinizden söz eder misiniz?

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi; Türkiye genelinde özellikle bayi ve müşteri ağı olan fi rmaların tahsilat