FinTech

DİJİTAL CÜZDAN TEKNOLOJİSİ
YAŞAYAN BİR ORGANİZMA HALİNE GELECEK

Ödeme çözümlerinizden bahseder misiniz, çözümlerinizde kullanıcılarınız için ne tür avantajlar bulunmakta?

Paynet olarak yeni ürün ve teknoloji geliştirme stratejimizin merkezinde müşterilerimiz için değer yaratmak var. Müşterilerimizin ödeme teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını yenilikçi ve esnek çözümlerimizle karşılamaya odaklanıyoruz. Çözüm ve teknolojilerimizle tüketicilere ödemelerini hızlı, kesintisiz, konforlu ve güvenli bir şekilde tamamlama ayrıcalığını sunarken; işletmelere de enerjilerini tahsilata değil büyümeye harcamaları için destek oluyoruz. Örneğin; sunduğumuz Sanal POS çözümü ile fi ziksel POS’a ihtiyaç duymadan tüm ödemeler kolayca alınıyor. Tüm banka ve kredi kartları ile uyumlu olan Sanal POS sayesinde, taksitli satış yapılabiliyor. Link ile ödeme alma çözümümüz Paylink, ödeme için fi ziksel sınırları ortadan kaldırırken güvenli ödemeyi mümkün kılıyor. Kredi ile ödeme alma çözümümüz PayKredi ile üye iş yerlerimizin müşterilerine yeni ödeme seçenekleri sunabilmesine imkan tanıyoruz. Yaptığımız özel iş birlikleriyle tüketicilerin ödeme anında kredi kullanarak alışverişlerini kesintisiz bir şekilde tamamlamalarını sağlıyoruz. Bu şekilde işletmelerin enerjilerini tahsilatlarına değil, büyümeye odaklamalarına destek oluyoruz. Çoklu ödeme çözümümüz ile Paynet üye iş yerleri, müşterilerine aynı alışverişte birden fazla karttan ödeme alabilme seçeneği sunuyor. Yapılan alışverişlerde müşterilerin kart bilgileri saklanabiliyor ve müşteriler daha sonra tekrar ödeme bilgilerini girmeden kaydettikleri kartlarıyla tüm satış kanalları üzerinden kolayca alışveriş yapabiliyor. Tüm platformlarla uyumlu esnek bir yapıya sahip olan Paynet API, ödeme ve tahsilat gibi fi nansal süreçlerin dijitalleştirilmesi ile sorunsuz bir deneyim sunma konusunda geliştiricilerin en büyük yardımcısı oluyor. Paynet üye iş yerleri, Paynet’in tüm ürünlerini Paynet API ile şirketlerinin ihtiyaçlarına göre uyarlayıp müşterilerine sunabiliyor. Paynet API ile Sanal POS, kredi ile ödeme almayı sağlayan PayKredi, Düzenli Ödeme, Çoklu Ödeme veya link ile ödeme almayı sağlayan Paylink gibi Paynet çözümlerine kolayca erişmek ve kullanılmak istenen çözümü site veya uygulamalara entegre etmek mümkün oluyor.

Türkiye’de henüz yapılmayanları veya yapılamayacağı düşünülen işlemleri kolayca gerçekleştirebilme hedefi ile çıktığınız bu yolda, gelişen dijitalleşme ile siz teknolojik anlamda bünyenizde ne tür yenikliklere gidiyorsunuz, yeni projeleriniz var mı?

Yakın gelecekte ödeme sistemlerinde mobilin yerini biyometrik verilerimiz ya da yüz/retina tanıma gibi uygulamalarla ödeme alacak. Öte yandan dijital cüzdan tabanlı işlemler de artmaya devam edecek. 2024 yılına kadar dünya çapındaki tüm e-ticaret ödemelerinin yarısından fazlasının dijital cüzdanlarla yapılması bekleniyor. Dijital cüzdanlar, sadece ödeme enstrümanlarını saklayan standart bir cüzdan olmanın ötesine geçecek. Bu teknoloji, yapay zeka tabanlı çalışmalarla tüketiciye gerçek zamanlı akıllı teklifl er üreterek, yaşayan ve iletişim kuran bir organizma haline