Uncategorized

YILIN LEZZET MARKASI TAVADA TAVUK OLDU

Fashion TV Ana Sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Marka Zirvesi Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde Tavada Tavuk “Yılın Lezzet Markası” ödülünün sahibi oldu. Ödülü Tavada Tavuk Genel Müdürü Süleyman Demirtaş aldı.

Franchising sistemiyle hızlı büyümesini sürdüren ve Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden soslu tavuk ürünleriyle 2014 yılından bu yana gıda sektöründe her geçen yıl hayata geçirdiği yatırım ve projelerle başarısını kanıtlayan Tavada Tavuk, Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan ve Fashion TV Ana Sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Marka Zirvesi Altın Marka Ödülleri’nde Yılın Lezzet Markası seçilerek ödüle layık görüldü.

Güçlü Bir Türkiye İçin Türk Markalarını Seçin sloganıyla düzenlenen ödül töreninde, Türk gıda sektöründe 8 yıl gibi bir sürede, alanında yenilikçi ve farklı bakış açısına sahip uzman çalışan kadrosu ile özenle hazırlanan lezzetleri müşterilerine sunan Tavada Tavuk adına ödülü Genel Müdür Süleyman Demirtaş aldı.

Yapılan araştırmalarda tavuk tüketiminin dünyanın her ülkesinde kırmızı etten daha yaygın tüketildiğini belirten Demirtaş, bununla birlikte doğru yerde doğru işi yaptıklarını ifade ederken çoğunluğu Anadolu’da olmak üzere 65 şubeyle yaygın bir ağa sahip olduklarını sözlerine ekledi.

2022 yılının yurt dışı hedefleri odağında geçeceğini söyleyen Demirtaş, Avrupa’da üretim merkezi kuracaklarını ve Haziran ayı sonrasında yeni mağazalarla Türk soslu tavuk ürünlerini Avrupalılarla buluşturacaklarını belirtti.

Tavada Tavuk olarak franchise sürecinde mağazanın konumunun markaları için büyük önem teşkil ettiğini söyleyen Demirtaş, Tavada Tavuk markasını büyütme ve hem Türkiye’de hem de dünyada tanıtma istekleriyle yatırımlarının önümüzdeki dönemlerde de artarak süreceğinin altını çizdi.