Gündem

VELUX GROUP’TA CEO POZİSYONUNA LARS PETERSSON GETİRİLDİ

53 yaşındaki İsveç uyruklu Lars Petersson, kaplama sektöründe faaliyet gösteren Danimarka merkezli küresel bir şirket olan Hempel şirketinde Başkan ve CEO görevlerini yürüttü. Hempel’den önce ise İsveç merkezli pencere ve kapı üreticisi Inwido ve Fransa merkezli zemin döşeme üreticisi Tarkett şirketlerinde üst düzey yönetici görevlerinde bulundu. Lars Petersson, aynı zamanda 2019 yılından bu yana VKR şirketi olan Dovista’da yönetim kurulu üyesidir.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan VELUX Group Yönetim Kurulu Başkanı Jørgen Jensen,“ Lars Petersson beraberinde engin tecrübesini ve ilgili sektörlerdeki global üreticilerin güçlü geçmiş performanslarını getiriyor. Hempel kendisinin liderliğinde, açıkça müşteri odaklı ve bir o kadar da sürdürülebilirlik taahhüdüyle liderliği içeren iddialı bir büyüme stratejisini başarıyla hayata geçirdi. Lars Petersson ile VELUX’un gelişim sürecine liderlik edecek doğru ismi bulduğumuza inanıyorum.” dedi.

Lars Petersson ise “Bana VELUX Group’u ileriye taşıma fırsatı verildiği için onur ve heyecan duyuyorum. Yirmi yıldır yapı malzemeleri sektöründe çalışan biri olarak VELUX, marka gücü ve kalitesiyle beni kendine her zaman hayran bırakmıştır. Şirket, eskiden beri sektörün tamamında belirleyici bir rol oynarken güçlü sosyal sorumluluk duygusunu korumayı başarmıştır. VELUX ailesine katılmak ve şirketi büyütürken bir yandan da sürdürülebilir bir işletme yönetimi için çıtayı yükseltmek üzere yakın zamanda hayata geçirilen strateji çerçevesindeki iddialı hedeflere ulaşılmasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.