Eğlence

Yurt dışı projelerimize yeni halkalar eklemeyi sürdürüyoruz

Mayıs ayında Makedonya Üsküp’te yer alan Cevahir Alışveriş Merkezi’nde yeni mağazasını açan Playpark&Bowlingo 2024 yılı içinde Özbekistan Taşkent ve Mısır’da açacağı yeni mağazalarla yurt dışı projelerine yeni halkalar ekleyecek. Haziran sayımızda bir araya geldiğimiz Playpark&Bowlingo Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Keçebir, hem yurt içi hem de yurt dışına yönelik yatırımlarını okurlarımızla paylaştı.

Mutluluk ihraç etme misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Playpark&Bowlingo 2024 yılına nasıl başladı, yılın ilk yarısına ilişkin performansınızı değerlendirir misiniz?

Playpark&Bowlingo için 2023 yılının son çeyreğini ve 2024 yılının ilk çeyreğini birlikte değerlendirmek gerekir. Okul sezonun başlaması ve kapalı ortamların daha fazla tercih edildiği zaman olan Ekim 2023-Mart 2024 ayları döneminde Playpark&Bowlingo için sürdürülebilir satışlara ulaştık. Ülkemizin geçtiği enflasyonist döneme rağmen, tüketicilerin daha az bütçe ayırdığı sektörlerden biri haline gelmekte olan eğlence alanları, markamızın uyguladığı fiyat ve hizmet kalitesi ile bu dönemi sorunsuz geçirmemize ve enflasyon etkisini göz önüne aldığımızda sürdürülebilir hedeflere ulaşmamızı sağladı. Enflasyonist etkilerin devam etmemesi ve sürdürülebilir hizmet için bizler de oyun alanlarının dinamik dünyasında yenilikler yapmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Marka olarak gerek oyun gruplarında gerekse ödeme sistemlerinde teknolojiyi işin içine katmamız gerekiyordu. Dijital ödeme sistemlerini şubelerimize entegre ettik ve şubelerimizde uygulamaya başladık. Uygulamaya başladığımız dijital ödeme sistemlerinde müşterilerimize daha fazla bonus kazanma fırsatı vererek, çocuklarımızın eğlenceye doymalarını ve gün sonunda şubelerimizden güler yüzleri ile birlikte mutlu ayrılmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Yakın dönemde hayata geçirdiğiniz yeni yatırımlarınızın detaylarından bahseder misiniz, Playpark&Bowlingo’nun büyüme yolculuğunda bu yeni yatırımlarınızın payı ne olacak?

Playpark&Bowlingo yurt dışı ve yurt içinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şu an kendi sektörümüzde yurt dışında en fazla şubeye sahip olarak Türkiye’nin global markası olduk.  Yurt içinde 2024 yılının ilk ayında Ümraniye Çetinkaya AVM’de butik bir çocuk eğlence merkezi açtık. Yurt dışında ise Mayıs ayının ilk haftasında Makedonya Üsküp’te yer alan Cevahir Alışveriş Merkezi’nde yeni mağazamızı açtık. 2024 yılı içinde Özbekistan Taşkent ve Mısır’da yurt dışı projelerine yeni halkalar eklemiş olacağız. Bu arada yurt dışında bazı projelerde danışmanlık ve ürün tedarikçisi olarak çalışmaya devam ediyoruz.  Yurt içinde de doğru lokasyonlarda fırsatların oluşması durumunda şubeleşmeye devam edeceğiz.  Yurt içi ve yurt dışı projeleri ile Playpark&Bowlingo büyümeye ve mutluluk ihraç etmeye devam edecek.

Tüketicilerin eğlence sektöründe değişen alışkanlıklarıyla birlikte oyun ve eğlence alanlarının gelecekte nasıl bir dönüşüm yaşayacağını öngörüyorsunuz?

Her sektörde olduğu gibi eğlence sektöründe de tüketici ihtiyaçları zamanla değişiyor. Örneğin bir aile, eğlence merkezinin sağlam güvenlik özelliklerine sahip yüksek enerjili oyun yapılarına öncelik verebilirken; diğer bir aile, bir eğitim tesisi, öğrenme hedeflerini ustalıkla bütünleştiren oyun alanlarını tercih edebilmekteler. Eğlencenin ana unsuru olan oyun grupları ana başlıklarda değişmese de, her sene olduğu gibi gerek modellerinde gerekse teknolojilerinde değişiklikler devam etmektedir. Daha çok fiziksel aktiviteye dayalı oyun alanları ile sanal gerçeklik VR içerikli oyun makineleri ile tüketiciler zaman geçirmekteler. İnteraktif oyun ekipmanları, sosyal etkileşimi ve dostça rekabeti teşvik etmektedir. İnteraktif oyun, çocukları konfor alanlarından çıkmaya ve eğlenceli bir rekabete katılmaya teşvik etmektedir. Bu gelişmeler ışığı altında biz de şubelerimizde ihtiyaçları iyi analiz ederek ve sürdürülebilir stratejileri belirleyerek yatırımlarımızı yapıyoruz.