Perakende

Kurumsal yapıdan ödün vermiyor, büyümemizi bu misyonla sürdürüyoruz

Türkiye genelinde tamamı AVM’lerde olmak üzere 40’ı aşkın mağaza sayısına ulaşan Euromoda, kurumsal yapısından ödün vermeden ilerliyor ve büyümesini de bu misyonla sürdürüyor. Yeni yılın ilk sayısında dergimizde ağırladığımız Euromoda Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Türkgenç ile keyifl i bir sohbet gerçekleştirdik.

Büyüme stratejisinde AVM’leri tercih eden bir marka olarak lokasyon tercihlerinde etkili olan faktörlerden bahseden Euromoda Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Türkgenç, “Bizim için AVM’ler daha cazip. Yatırımcı ve tüketiciler tarafından bakıldığında AVM’lerde kurumsallaşmış markalar yer alıyor. Biz de artık kurumsal yapıdan ödün vermeden ilerliyor ve büyümemizi bu misyonla sürdürüyoruz.” dedi. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tuttuklarını vurgulayan Türkgenç, “Müşteri velinimettir prensibini sözde değil özde uygulamaya çalışıyoruz. Biz daha çok metrekare olarak büyük ve ziyaretçi sayısı oranı yüksek olan hareketli AVM’leri tercih ediyoruz. Zira müşteri evden çıkarken takı ya da aksesuar alayım diye çıkmıyor, AVM’de bize rastlarsa mağazaya giriyor. Hanımlar hayranlıkla ürünlerimizi inceliyor. Biz de onları mutlu ettiğimiz için mutlu oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pandemi dolayısıyla mağaza açılışlarının yavaşladığını belirten Türkgenç, yeni mağaza arayışlarının sürdüğünü aktararak 2024 yılı itibariyle 6 yeni mağaza açma hedefl erinin olduğunu söyledi. “Tabii ki uygun şehirler ve uygun maliyetlerle ilerlemek zorundayız. Zira maliyetler devamlı artıyor. Kar marjları müşterinin satın alma gücünü düşürüyor.” değerlendirmesinde bulunan Türkgenç, ürün gruplarının kalitesini korumak adına hayata geçirdikleri çalışmalara da değindi. “Biz kalite anlayışımızı 20 sene evvel revize ettik. Almanya ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde açtığımız mağazalarımız ile Avrupa standartlarına yakaladık ve uyum sağladık. Kararmaz, bozulmaz ve antialerjik ürünlerin üretimiyle yenilendik. Müşterilerimiz de bizim bu kalitemizi benimsedi ve alıştı.” şeklinde konuşan Türkgenç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Takı ve aksesuarlar Türkiye’de önü açık bir sektör. İnsanlar çok para harcamadan takıp takıştırarak mutlu olabiliyorlarsa buda sektörün önemini göstermektedir. Yeni yılda yeni konseptimizle yola devam ediyoruz.”