Ürün ve Hizmet

Çevreyi korumak DNA’mızın bir parçası

InterApp çatısı altındaki ürün grupları ve çözümleriyle müşterilerinin iş süreçlerine önemli katkılar sunduklarını belirten ve Aralık sayımızda dergimizde ağırladığımız InterApp Türkiye İhracaat Müdürü Yücel Doğan ile 2023 yılı genelinde hayata geçirdikleri sürdürülebilirlik ve verimlilik odağındaki yatırım ve projeleri başta olmak üzere, 2024 yılına ilişkin hedefleri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

InterApp’ı tanıyabilir miyiz, hangi ürün gruplarınızla çözüm ortağı olduğunuz müşterilerinizin iş süreçlerini kolaylaştırıyorsunuz? Müşteri portföyünüzü kimler oluşturuyor?

InterApp olarak 1969’dan beri faaliyet gösteriyoruz. 1969 yılında Hanspeter Stoll tarafından kurulan firmamızın başarı hikayesi vana ve aksesuarların ticareti ve dağıtımıyla başladı. Uluslararası pazarlara erişim en başından beri stratejimizin bir parçasıydı. Avusturya ve İtalya’da ilk şubelerimizin açılmasıyla uluslararası genişlemenin temel taşı atıldı. İlk kelebek vanamızı kendi tasarımımıza göre İsviçre’de geliştirmeye ve üretmeye başladık. Yoğun talebi karşılamak için İspanya’da ek bir üretim tesisi açtık. Bugün sizlere hem kendi ürünlerimizi hem de InterApproved ticari ürünlerimizi sunuyoruz. Üretimlerimizi InterApp Technics AG, İsviçre ve InterApp Valcom, SA, İspanya’da gerçekleştiriyoruz.

İsviçre, Avusturya, İtalya, Almanya, Polonya, İspanya, Türkiye ve Çin’de satış organizasyonlarımız var. InterApp Türkiye olarak çalışmalarımızı Polonya’ya bağlı olarak sürdürmekteyiz.

Kelebek, küresel ve bıçak sürgülü vanalar ana ürün gruplarımızdır. Ayrıca özel çek valfler ve aktüatör, pozisyoner ve solenoid valf çözümlerimizle müşterilerimizin iş süreçlerine önemli katkılar sunuyoruz.

InterApp, uluslararası AVK Group’un bir parçası haline geldiğinden beri, endüstriyel sektörlere yönelik dünyanın en kapsamlı ürün ve çözüm portföyleri arasında yer alıyoruz. Arkamızda uluslararası bir firmanın uzmanlığıyla, tek kaynaktan kusursuz şekilde entegre edilmiş çözümler sunuyoruz. Su arıtma, enerji üretimi, kimya, kağıt-kağıt-hamuru, petrokimya, rafineriler ve madencilik odaklandığımız ana sektörler olmakla birlikte; denizcilik, barajlar ve bölgesel ısıtma-soğutma tesislerine önemli teslimatlar gerçekleştirdik.

2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu, sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz? 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

2023 yılında sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında geliştirdiğimiz en önemli vizyon yeşil hidrojen ve Li-ion pil üretimi, biyogaz InterApp çatısı altındaki ürün grupları ve çözümleriyle müşterilerinin iş süreçlerine önemli katkılar sunduklarını belirten ve Aralık sayımızda dergimizde ağırladığımız InterApp Türkiye İhracaat Müdürü Yücel Doğan ile 2023 yılı genelinde hayata geçirdikleri sürdürülebilirlik ve verimlilik odağındaki yatırım ve projeleri başta olmak üzere, 2024 yılına ilişkin hedefleri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. ve deniz suyunun tuzdan arındırılması teknolojilerine özel çözümlerimizle önemli katkılar sağlamak oldu.

Enerji yoğun bir sektörde çevreyi koruma konusunda üzerimize düşeni yapmamızın hayati önem taşıdığı bilincindeyiz. Dünya genelindeki tüm tesislerimiz kalite, verimlilik, çevresel sürdürülebilirliğin yanı sıra enerji tüketiminin ve kirletici emisyonların azaltılmasını dikkate alan en yüksek uluslararası standartlara göre çalışmaktadır.

Ayrıca bu yıl InterApp Kuzey Amerika ve InterApp AVK Kore’nin açılışını gerçekleştirdik. Ülkemizde Türkiye satış organizasyonun oluşturulmasına yönelik önemli atılımlar yapıldı ve sağlam adımlarla bunu sürdürmekteyiz. Ülkemizde sektöre önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Eurosens A.Ş. ile bayilik anlaşması gerçekleştirdik.

Global bir üretim ve dağıtım şirketi olarak, 2024 yılında Türkiye’deki müşterilerimize kapsamlı ürün ve çözüm portföyümüzün avantajlarını daha da yakından sunmayı, lokal varlığımız sayesinde, proje aşamalarında onların ihtiyaçlarını daha yakından anlamak ve verimli planlama çalışmalarıyla desteklediğimiz için ideal danışmanlık hizmetleri sunmayı hedefliyoruz.