Eğlence Öne Çıkanlar

Tüm büyük sektör oyuncuları ATRAX’ta buluşuyor

ATRAX, Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Uluslararası Fuarı, 11-13 Ocak’ta İstanbul’da yapılacak. Sektöründe dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan bu fuar, pazarın neredeyse tüm büyük oyuncularını bir araya getiriyor.

ATRAX kapsamında eğlence ve oyun alanları, tema parklar, su parkları, havuz ve spa merkezleri, spor, açık hava aktivite alanları, park, peyzaj, yeşil alanlar, bahçeli yaşam, tesis güvenliği ürünleri ve daha birçok seçenek aynı çatı altında global alıcıları ile buluşturacak.

Sektör dernekleri tarafından desteklenen fuar 11. yılında sektörle buluşmak isteyen herkes için vazgeçilmez bir organizasyon haline geldi. Geçen yıla oranla %40 büyüyerek 5 holde ürün gruplarına göre ayrılmış salonları VENDIST, FENS&FITS, AQUAFUN, PREMO tematik bölümleri ile büyük bir sinerji ortaya çıkaracak.

ATRAX 2024’te 22 ülkeden 300’den fazla şirket eğlence sektörüne yönelik ürünlerini sergileyecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar, 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı salonlarda zengin ürün çeşitliliği sunacak. Salon 7’de oyun alanları, otomat makineleri ve kapalı alan eğlenceleri sergilenecek; Salon 6 ve 5’te parklar, kamusal alanlar, oyun ekipmanları, spor tesisleri, açık hava fitness konseptleri ve açık alan tesis güvenliği tel çit sistemleri yer alacak. Salon 4 tamamen havuz, spa, wellness gibi su eğlencelerine ayrılmışken, Salon 8’de bahçeli yaşam, yeşil alanlar, bahçe konfor ürünleri, tiny house gibi keyif ürünleri sergilenecek.

Tüm konular, tematik olarak ayrılmış salonlarda ortak bir vitrinde bir araya getirilecek ve bu sayede katılımcı firmalar yerel yönetimler, planlamacılar, yatırımcılar, mimarlar, okullar ve sektör firmalarını içeren hedef kitlelerine tek bir yerden ulaşabilecek. Bağlantılı bir alanda tüm sektör oyuncularının ortak sunumu, benzersiz bir atmosfer yaratacak ve ticari ziyaretçilerle kapsamlı iletişim sağlayan ek sinerjiler yaratacak.

Birçok dernek ile iş birliği

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Rekreasyon Araştırmaları ve Araştırma Derneği (REKCAD), Macera ve Oyun Alanları Derneği (IPAR), Eğlence, Park, Rekreasyon Derneği (TEPEA), Ulusal Havuz Enstitüsü Derneği (UHE) gibi birçok dernek ve iş birliği partnerinin desteğiyle ATRAX, eğlence, park spor ve birçok faaliyet alanında özel içerikler sunuyor.