Perakende

Sansiro’da her mevsime uygun koku profilleri oluşturuyoruz

Ürünlerinin kalıcı ve kaliteli olması için titizlikle yürüttükleri bir AR-GE sürecinden geçtiğini aktaran Sansiro Parfüm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Benli ile bir araya geldiğimiz Kasım sayımızda bu sürecin adımlarından bahseden Benli, esans seçiminde mevsimselliği de dikkate aldıklarını belirterek her mevsime uygun koku profili oluşturduklarını vurguladı.

Sansiro çatısı altında üretimini gerçekleştirdiğiniz parfümlerinizin kalıcı ve kaliteli olması konusunda nasıl bir AR-GE süreci yönetiyorsunuz?

Sansiro Parfüm olarak, ürünlerimizin kalıcı ve kaliteli olması için titiz bir ARGE süreci yürütmekteyiz. Kalite ve dayanıklılık konusunda attığımız başlıca adımlar şöyle:

Esans Seçimi: Esans seçiminde özenle seçilmiş yüksek kaliteli hammaddeler kullanırız. Esansların kalitesi, parfümün kalıcılığını ve hoş kokusunu etkileyen kritik bir faktördür.

Formülasyon Geliştirme: ARGE ekibimiz, her bir parfümün formülasyonunu geliştirirken uzmanlarla iş birliği yaparak, her bir kokunun seçimini hassas olarak değerlendirir.

Test ve Deneme: Ürünlerimizi titizlikle test ederiz. Kalıcılık, hoş koku, alerjik reaksiyonlar ve diğer performans ölçütlerini kontrol etmek için gerekli laboratuvar testleri yaparız.

Üretim Süreci: Üretim sürecinde de kalite kontrolü büyük öneme sahiptir. Ürünlerin istikrarlı bir şekilde yüksek kalitede üretilmesi için tesislerimizde kalite kontrol süreçleri bulunur.

Esans seçimlerinizde nelere dikkat ediyorsunuz, mevsimselliğin esans seçiminizde bir etkisi bulunuyor mu, kış ayları yaklaşırken hangi kokularınız ön planda olacak?

Esans seçiminde, mevsimselliği de dikkate alırız. İhtiyaca uygun mevsimsel varyasyonları göz önünde bulundurarak, her mevsim için uygun koku profilleri oluştururuz. Örneğin; yaz aylarında daha hafif ve taze notalara sahip parfümler geliştirirken, kış aylarında ise daha ağır ve sıcak notalarla zenginleştirilmiş parfümler üretebiliriz. Böylece mevsimlere uygun kokular sunarak müşterilerimizin taleplerini karşılarız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sansiro Parfüm markası olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarız. Her zaman müşterilerimizin geri bildirimlerini dinler ve ürünlerimizi geliştirmek için bu geri bildirimleri değerlendiririz. Müşterilerimize kaliteli, uzun ömürlü ve benzersiz bir koku deneyimi sunmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.