Eğlence

GELECEKTE İÇ MEKÂN OYUN ALANLARININ ÖNEMİ ARTACAK

Max Play Çocuk Oyun Ekipmanları Kurucusu Aykan Ağbulut ile Eylül sayımızda eğlence sektörünün geleceğini ve IAAPA Fuarı hakkında konuştuk.

Teknolojinin gelişimiyle eğlenme şekli ve eğlence sektörü de bir dönüşüm yaşıyor. Sizce eğlence sektörü nasıl bir geleceğe evriliyor, Max Play olarak bu durum karşısında nasıl bir aksiyon almaya hazırlanıyorsunuz?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte eğlence sektörü de hızla dönüşüm yaşıyor. Artık insanlar daha çok dijital oyunlar ve sanal gerçeklik deneyimleriyle vakit geçiriyorlar. Ancak bu durum aynı zamanda insanların sosyal bağlarından uzaklaşmasına ve daha az hareket etmelerine neden oluyor. Bu nedenle, gelecekte eğlence sektöründe iç mekân oyun alanlarının ve bedensel aktivitelerin bir önemi olacağını düşünüyorum. İnsanlar, teknolojinin nimetlerinden yararlanırken aynı zamanda fiziksel olarak da aktif olabilecekleri ve sosyal ilişkiler kurabilecekleri mekânlara ihtiyaç duyacaklar. Bu iç mekân oyun alanları, çocuklar için oyun gruplarının, macera parklarının, top havuzu oyun alanlarının, trambolin parkların ve spor salonlarının yanı sıra yetişkinler için de fitness merkezleri gibi farklı seçeneklere ev sahipliği yapabilirler. Max Play olarak gelecek için yatırımlar yaparken bu gerçekleri baz alarak tasarımlar yapıyoruz.

26-28 Eylül 2023 tarihleri arasında Avusturya’da düzenlenecek olan IAAPA Fuarı’nın sektöre katkıları konusunda neler söylersiniz?

IAAPA Fuarı, eğlence sektöründe faaliyet gösteren herkes için büyük önem taşıyan bir etkinliktir. Katılımcılar, sektördeki gelişmeleri takip etme, iş fırsatları oluşturma, bilgi paylaşımı yapma ve iş bağlantıları kurma fırsatı bulurlar. Bu sayede, sektör genelinde büyüme ve gelişme sağlanabilir.

INDOOR PLAYGROUNDS WILL BECOME MORE IMPORTANT IN THE FUTURE

In our September issue, we talked to Mr. Aykan Ağbulut, Founder of Max Play Kids Playground Equipment, about the future of the entertainment industry and the IAAPA Expo.

With the development of technology, the way of having fun and the entertainment industry are also experiencing a transformation. How do you think the entertainment industry is evolving and what kind of action are you preparing to take as Max Play?

With the development of technology, the entertainment industry is also rapidly experiencing a transformation. People are spending more time with digital games and virtual reality experiences. However, it also makes people to become less socially connected and less mobile. So, I think that indoor playgrounds and physical activities will be important in the entertainment industry in the future. People will need spaces where they can be physically active and build social relationships while enjoying the benefits of technology. Such indoor playgrounds are able to host different options such as playgroups, adventure playgrounds, ballpit areas, trampoline parks and gyms for children as well as fitness centers for adults. As Max Play, we make designs based on these facts while making investments for the future.

What would you say about the contribution of the IAAPA Expo, which will be held in Austria from 26 September 2023 to 28 September 2023, to the sector?

IAAPA Expo is an event of great importance for everyone involved in the entertainment industry. Participants have the opportunity to follow developments in the sector, create business opportunities, share information and establish business contacts. In this way, growth and development can be achieved throughout the sector.