FinTech Öne Çıkanlar

PAYTR VE TOSLA’DAN KAZANDIRAN KAMPANYA

Türk mühendislerinin geliştirdiği, yenilikçi ürün ve çözümler sunan Ödeme Kuruluşu PayTR, Tosla iş birliğiyle 30 Haziran’a kadar sürecek bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında herhangi bir kart sahibi veya banka müşterisi olmaya gerek kalmadan kullanıcılar, kolay ve hızlı bir şekilde Tosla bakiyeleriyle PayTR üye işyerlerinde QR kod ile yapacakları alışverişlerde yüzde 5, toplamda 30 TL Tosback kazanıyor.

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR, Türkiye’nin ilk banka iştiraki olan e-para şirketi AkÖde’nin geliştirdiği yenilikçi finansal mobil platformu Tosla iş birliğiyle yeni bir kampanyaya daha imza attı. 2021 yılından bu yana yaptıkları iş birliği ile PayTR üye iş yerleri ödemelerini Tosla ile de alabiliyorlar. Tosla ile gerçekleştirilen ödemeler 2023’ün ilk beş ayında bir önceki seneye göre işlem hacminde yüzde 110, işlem adedinde ise yüzde 173 artış gösterdi. 30 Haziran’a kadar sürecek yeni kampanya kapsamında kullanıcılar Tosla bakiyeleriyle PayTR üye iş yerlerinden yapacakları her QR alışverişlerinde yüzde 5 olmak üzere toplam 30 TL’ye kadar Tosback kazanma fırsatı yakalıyor.

Kampanyadan faydalanmak için PayTR üye iş yerlerinde sepetini oluşturan kullanıcıların ödeme şekli olarak ‘Tosla ile Ödeyin’ seçeneğini seçmeleri ve ardından QR ile ödeme yapmaları gerekiyor.

Banka müşterisi olmaya gerek yok

PayTR ve Tosla iş birliği kapsamında kullanıcılar 50 binden fazla ATM ve/veya 9 binden fazla anlaşmalı noktadan Tosla hesabına bakiye yükleyerek harcama yapmaya başlayabiliyor. Her yaştan bireyin finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Tosla’ya banka müşterisi olmaya gerek kalmadan saniyeler içinde kaydolunabiliyor. Kullanıcılar anlaşmalı PayTR üye iş yerlerinde ödeme adımına geldiklerinde Tosla uygulamasını açarak ekranda çıkan QR’ı tarıyor, Tosla bakiyeleriyle pratik şekilde ödemelerini tamamlıyor.