Öne Çıkanlar Perakende

DÜNYANIN TANIDIĞI,DÜNYAYI TANIYAN MARKA

COLIN’S İcra Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu ile Haziran sayımızda bir araya geldik. Eroğlu; “COLIN’S olarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sadece hazır giyim ürünleri değil, kendilerini daha iyi hissettirecek bir deneyim sunmak için çalışıyoruz.” diyerek Türkiye ve global çaptaki çalışmalarına her gün yenilerini ekleyerek devam ettiklerini belirtti.

COLIN’S olarak adınızı yurt dışı ve yurt içinde sıkça duyuyoruz. Okuyucularımıza kısaca markanızdan bahseder misiniz, yurt içi ve yurt dışı başarılarınız nelerdir?

COLIN’S olarak, 1983 yılında kurulduk. Bugün, yurt dışında en çok mağazası bulunan Türk firmalarından biri olarak dünyanın 26 ülkesinde 600’ü aşkın mağazamız ile hizmet veriyoruz. 2023 yılı içinde ise globalde 72 mağaza yatırımımız olacak. Tüm dünyada 120 milyonun üzerinde müşterimize COLIN’S deneyimini yaşatıyoruz. Bugün başta Rusya, Ukrayna, Belarus, Romanya, Mısır, Fas ve Kazakistan olmak üzere pek çok ülkede jean denilince akla gelen ilk markayız. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki başarılarımızı hem araştırma sonuçları hem de aldığımız ödüllerle ortaya koyuyoruz. 145 milyon nüfuslu Rusya’da, en bilinen üç Jeans markasından biri olarak, her 2 kişiden biri tarafından tercih ediliyoruz. Belarus’ta 6 yıldır üst üste “En Sevilen Jeans Markası” seçiliyoruz ve Türkiye İtibar Raporu’nda 2 senedir en itibarlı Jeans Markası kategorisinde yerimizi alıyoruz. Global bir marka olarak bu başarıyı sürdürmek, ülkemizin adını yurt dışında duyurmak bize gurur veriyor.

Müşterileri memnun etmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak oldukça önemlidir. Sizlerin bu konu bağlamındaki özellikle gençlere yönelik çalışmalarınız nelerdir?

COLIN’S olarak, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sadece hazır giyim ürünleri değil, kendilerini daha iyi hissettirecek bir deneyim sunmak için çalışıyoruz. Her gün daha yeni, daha modern, daha ilginç ve daha özel şeylerin olduğu bir dünyanın hızına yetişiyoruz. Yenilik, fit ve kaliteyi beraber sunduğumuz COLIN’S ürünleri aracılığıyla, genç ve genç hissedenlerin kendini özgürce ifade ederek hayattan daha fazla keyif almalarını amaçlıyoruz. Biz de gençlerin mutluluğundan ve başarılarından keyif alıyor, onları desteklemeyi önceliklendiriyoruz.

Günümüz dünyasında sürdürülebilir olmak büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda moda sektöründe olan sizlerin projeleri ne yönde oluyor?

Jean odaklı moda ürünlerimizle herkesin tarzını yansıtabileceği ve gençliğin enerjisini her an hissedebileceği koleksiyonlar sunarken; kalite anlayışımız doğrultusunda rengi, kumaşı, dikişi, dayanıklılığı ve duruşuyla koleksiyonlarımızda sürdürülebilir ürünlere yer veriyoruz. Dünyadaki kısıtlı kaynakların azalmasını önlemek, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için üretim sürecimizde su, enerji ve kimyasal tüketimini en aza indiren yollar tercih ediyoruz. Birçok koleksiyonumuzun kumaşında çevreye duyarlı organik pamuk ile geri dönüşüm sonucu elde edilen polyester elyaflar kullanıyor, kullanılan aksesuarları da geri dönüşüm sonucu elde edilmiş ya da doğada kısa sürede kaybolabilecek malzemelerden seçiyoruz