AVM

NOVADA MENEMEN’DE KAPAKLAR UMUDA DÖNÜŞÜYOR

Kuzey Ege’nin açık havada alışveriş imkanı sunan tek AVM’si Novada Menemen Alışveriş Merkezi ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) beraber yürüttüğü Kapaklar umuda dönüşüyor kampanyası ile engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Novada Menemen’de “Kapaklar umuda dönüşüyor” kampanyası 2023 yıl sonuna kadar devam edecek. Kampanyamız dahilinde her türlü ve her renk kapak toplayabileceğinizi önemle belirtmek isteriz.  (Şampuan kapağı, diş macunu kapağı, deodorant kapağı, yoğurt kapağı, su şişesi kapakları vb.) Alışveriş Merkezi içerisinde farklı alanlarda toplama kutuları konumlandırılarak, 500 kg’a ulaştığında manuel tekerlekli sandalye, 4,5 tona ulaştığında ise akülü tekerlekli sandalye bağışına dönüşecektir.

2023 yıl sonuna kadar devam edecek olan “Kapaklar umuda dönüşüyor” kampanya kapsamında Novada Menemen AVM’de toplanacak kapaklar Omurilik felçlileri için tekerlekli sandalye alınması planlanıyor.

Novada Menemen Alışveriş Merkezi’nde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile beraber yürüttüğü Kapaklar umuda dönüşüyor Kampanyası’na getirilen kapaklar tartılıp yabancı maddelerden ayrıştırılıp, teslim edilecek. Elde edilen gelirler ile ihtiyaç sahiplerinin tekerlekli sandalye satım alımları gerçekleştirilip ihtiyaç sahiplerine verilecek.