Perakende

MONOTONLAŞMIŞ TEKSTİL SEKTÖRÜNE İTALYAN TARZINI BENİMSETTİK

Erkek giyim sektöründe kaliteli giyimi toplumun her kesimine ulaştırmak amacıyla doğru ürünü uygun fiyata müşterilerin beğenisine sunan İnler Tekstil, sektöre İtalyan tarzını yerleştirmeyi de kendine misyon ediniyor. İnler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İnler ile Mayıs sayımızda bir araya gelerek markalarının yeni sezon çalışmalarını konuştuk.

Erkek giyim sektöründe başarılı bir marka olarak hedeflerinizden ve markanızın dinamiklerinden okuyucularımıza söz eder misiniz?

Kaliteli giyimi toplumun her kesimine ulaştırmak amacıyla, öncelikli olarak Türkiye’de 81 ilde faaliyet göstererek monotonlaşmış tekstil sektörüne uygun fiyata İtalyan tarzını yerleştirmek öncelikli amacımız. Şirket yönetimi ve şirket çalışanlarımız olarak giyinmekten imtina edeceğimiz ürünü müşterilerimize sunmuyoruz, kendimiz için kalite baremimiz neyse, doğru kalite ve fiyat aracılığıyla müşterilerimize sunuyoruz. Böylelikle ürettiğimiz kaliteye tekstil müşterisinin tonlarca ücret ödemesinin de önüne geçiyoruz.

Cengiz İnler olarak erkek giyimde 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonunuzdan bizlere bahseder misiniz, ilham aldığınız noktalar, renk seçimleriniz ne yönde olacak, özel parçalarınız nelerdir?

2023 İlkbahar/Yaz sezonunda bir parçası olduğumuz Avrupa moda haftaları ve fuarlarında yer alan dünyaca ünlü modacılarımızın ve modacıların hayal gücüyle ortaya koyduğu renk ve modellerle koleksiyonumuz oluşmuştur. Renk seçimlerimizi doğayla uyum içinde bir araya gelen canlı ahenklerden alıyoruz. 2023 İlkbahar/Yaz sezonunda casual smart, özel günlerde kullanacağınız smokinler ve uzmanlık alanımız olan kruvaze takım gruplarıyla ürün yelpazemizi tüketicinin ihtiyacı olacak şekilde canlı yaz renklerinden oluşturarak müşterilerimize sunuyoruz. Klasik renkler olan siyah, lacivert, gri tonlarının yanı sıra yazı hissettiren canlandırıcı parlak tonlara; sakin Akdeniz sahili tonları olan bej tonlarına ve Karadeniz ormanlarının yeşiline, yazı tüm derinliklerine kadar hissettirmek için doğanın her noktasından ilham aldık.

Bir giyim markası olarak franchise sisteminizden söz eder misiniz, dikkat ettiğiniz noktalar ve franchise şartlarınız nedir?

Franchise hizmeti veriyoruz. Yapılacak yatırım maliyetleri franchise sahibi tarafından karşılanmak koşuluyla tabela ve marka logomuzu taşıyacak kişilerle birlikte çalışmak istiyoruz. Yatırımcı adaylarının sektörün içinde en az bizim kadrolarımız kadar sektöre hakim, sahayı bilen ve iyi uygulayıcı olmasına gayret gösteriyoruz. Franchise uygulamamızda iki türlü çalışma prensibimiz bulunmaktadır. Konsinye sistemimizde ciro paylaşımı gerçekleştirmekteyiz. Kesin alım uygulamamızda ise toptan bir şekilde bayimize ücreti karşılığında tedarik etmekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Erkek giyim sektöründe bizden öncesinde yeteri kadar verilmeyen özen ve şıklık kavramının kadına ait bir sıfat olarak algılanmasını, gösterdiğimiz özen ve çabayla sadece bu kavramın kadına ait olmadığını ve kadınlar kadar erkeklerin de modada hakkı olduğunu maskülen bir tavırla ortaya koyuyoruz.