Perakende

KONSEPTLERİMİZLE AVM’LERİ BİR YAŞAM MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ

AVM’leri yalnızca alışveriş yapılan yerler olmaktan çıkararak bir yaşam merkezi konumuna ulaştıracak konseptlerle organizasyonlar hayata geçirdiklerini ifade eden Hande Concept Event Kurucusu Hande Akagündüz ile Ocak sayımızda bir araya gelerek hem 2022 yılında gerçekleştirdikleri çalışmaları hem de 2023 hedeflerini konuştuk.

Hande Concept Event olarak 2022 yılını nasıl geçirdiniz, yıl boyunca ne tür projelere imza attınız?

2022 yılı bizim için çok verimli bir yıl oldu. Memnuniyet zinciri ile sonuçlanan birçok organizasyon düzenledik. 2022 yılında yapmış olduğumuz organizasyonlar da AVM yönetimi, kiracıları ve ziyaretçilerin memnuniyeti ile sonuçlandı. Festivalde yer alan tasarımcılarımız kendilerini tanıtma fırsatı bulurken, ziyaretçiler de birçok farklı ürün gamını AVM ziyaretlerinde stantlarımızdan görüp satın alma fırsatı buldu. Bu çoklu memnuniyet AVM kapı giriş oranlarını artırırken; sosyal medyada yapmış olduğumuz tanıtım çalışmaları ve etkinliklerimizle birlikte, yer aldığımız AVM’lerin kendi kitlemiz tarafından daha çok bilinmesini sağladık. İnfl uencer iş birlikleri ve sosyal medya çalışmalarına da ayrıca önem veriyoruz. Etkinliğimizde tasarım ürünleri ile birlikte sanatın her dalına yer vererek, müzik dinletileri ve workshop etkinlikleri ile de ziyaretçilerin AVM içerisinde kaliteli vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

2023 yılına dair hedef ve projelerinizden de bahseder misiniz, yurt dışında da projeler gerçekleştirme hedefl eriniz var mı?

2023 yılında yine eşzamanlı birçok organizasyon planı yapmaktayız. Aynı şehirde yaptığımız eşzamanlı organizasyonların yanı sıra, birçok ilde de eşzamanlı organizasyon hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2023 yılı planlamalarımız içinde Orta Doğu ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinde de etkinlikler yapmayı hedefl iyoruz.

AVM’ler tüketicilerin gözünde yaşam merkezi olması gereken yerlerdir. Sadece alışveriş yapmak ve yemek yemenin yanı sıra, ziyaretçilerin tüm gün sıkılmadan vakit geçirmelerini sağlamak arzusundayız. AVM’leri yalnızca alışveriş yapılan noktalar olmaktan çıkararak yaşam merkezi haline getiren organizasyonlarımıza hızla devam ederek ilerlemekteyiz. Bu sebeple de festivallere konsept çalışmalar ekliyoruz. Amacımız; ailecek gezilecek keyifl i yaşam merkezleri yaratıp, her açıdan da ekonomiye katkı sağlamaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Hedefi miz, sağlam adımlar ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında verimli ve kaliteli organizasyonlar hayata geçirerek Hande Concept Event markasını herkese ulaştırmak.