Eğlence

FİRMAMIZI BÜYÜTME YOLUNDA İNOVASYONLA İLERLİYORUZ

Tekno-set Genel Müdürü Ufuk Ercan Ocak sayımıza konuk oldu. Ercan; “Sektördeki gelişmenin önündeki en büyük engeli, global emtia fiyatlarının ve işçilik maliyetlerinin anormal şekilde artması olarak görüyoruz.” diyerek okuyucularımız için sektör değerlendirmesinde bulundu.

Okurlarımız için Tekno-set’in sektörde gösterdiği faaliyetlerinden bahseder misiniz, ürün gamınızda hangi ekipmanlar yer alıyor?

Tekno-set olarak 1989 yılından beri faaliyette olup, sektörde ilklerden olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Aile eğlence merkezi işletmeciliği yanında, eğlence oyun makinaları ithalatı ve imalatı yapmakta, geniş ürün yelpazemiz sayesinde de müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Firmamız, yurt içi ve yurt dışı bilinirliği fazla olan bir fi rma olduğu için sektörde oluşan her türlü yenilikten haberdar olmaktayız. Firmamızın kendi üretimi olan air hockey ve basket makinasıyla da sektörde iyi bir yer edindiğimizi düşünmekteyiz.

2022 yılında Tekno-set olarak nasıl bir büyümeye ulaştınız, yaptığınız yatırım ve hayata geçirdiğiniz projelerden söz eder misiniz?

2022 pandemiden çıkış yılı olduğu için yıl içerisinde toparlanma ve farklı alanlarda faaliyet gösterme planlamasıyla hareket ettik. İmal ettiğimiz basket ve air hockey ürünlerinde inovasyona giderek fi rmamızı büyütme yolunda ilerledik, ilerlemeye de devam edeceğiz.

2023 yılında eğlence sektöründe farklılaşan nelere tanıklık edeceğiz?

Dünyada pandemi salgınının bitmesiyle sektörün büyük bir ivme kazanıp daha da büyüyeceği fi krindeyiz. Sektördeki gelişmenin önündeki en büyük engeli, global emtia fi yatlarının ve işçilik maliyetlerinin anormal şekilde artması olarak görüyoruz. Fakat bu sorunların da zamanla aşılacağına inanıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz.