Eğlence

ERGONOMİK, ESTETİK VE YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLERİMİZİ DÜNYAYA ULAŞTIRIYORUZ

1994 yılında “kapı teslim taşınabilir dükkanlar üretiyoruz” mottosuyla yola çıkan Zirve Dizayn, ergonomik ve yüksek kaliteli estetik tasarımlarıyla yurt içine ve yurt dışına üretim gerçekleştiriyor. Zirve Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı Enes Eğerci’yi ağırladığımız Ocak sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide Eğerci, firma olarak hayata geçirdikleri projeleri okurlarımız için anlattı.

Zirve Dizayn’dan ve hayata geçirdiği projelerden bahseder misiniz?

Firmamızı 1994 yılında kurduk. 120 m2 alanda başladığımız mimarlık ve üretim projelerimize 2250 m2 kapalı alanda devam ediyoruz. Firma kuruluşundan itibaren Türkiye başta olmak üzere Avrupa, Amerika, Balkanlar, Afrika ve Arap ülkelerinde birçok proje ve uygulamalar yaptık. Avrupa, Asya, Uzakdoğu, Balkanlar, Kanada gibi ülkelere gerçekleştirdiğimiz ticari ve iş gezilerimizde hızlı satış corner köşe başı kiosk büfeler çok ilgimizi çekmişti. Türkiye’ye baktığımızda bu işin sadece konteyner ve fi ber kulübelerle yapıldığını gördük. Bütün Avrupa’da ve diğer ülkelerde olan kiosk büfeler bizde neden olmasın diyerek yola çıktık. Mevcut kadromuzda bulunan mimar ve mühendislerimizin yoğun çalışmaları sonucu estetik, ergonomik ve yüksek kaliteli ürünleri ülkemize kazandırdık. Bunun yanında ürünlerimizin referansları itibariyle birçok Avrupa ülkesi ve Arap ülkelerine satışa başladık. Mottomuz “kapı teslim taşınabilir dükkanlar üretiyoruz” oldu. İlgi beklediğimizden fazla oluştu. Müşteriler bize ulaştığında, istekleri doğrultusunda satış odaklı 3DMax projeleri hazırlayıp üretime geçiyoruz. Avangardeinovasyon, en önemli kriterlerimiz arasındadır. Müşterilerimiz mimarlık ofi simizde 3D ve 3DMax projeleri mimarlarımızla birlikte hazırlama imkanına sahipler. Ürün üretime girdikten sonra fabrikamızda her an istediklerinde üretim aşamalarını da takip edebilmektedirler. Kiosk büfe ürünümüzün en belirgin özelliği; hiçbir kurulum gerektirmemesidir. Fabrikamızdan tırlara yüklenip ürün sahaya indikten sonra 10 dakika içinde elektrik bağlantısını yapıp satışa hazır duruma gelmektedir. Bir diğer farklılığımız; Avrupa ve diğer ülkelere ihracatımızda kapı teslim ürünler üretmekteyiz. İhracat işlemleri, gümrükleme işlemleri ve formalitelerle müşterilerimizi yormadan, kendi bünyemizde işlemleri tamamlamaktayız.

Müşteri portföyünüzü kimler oluşturuyor?

Son dönemlerde müşteri portföyümüzü bireysel ve kurumsal müşterilerin yanında belediyeler oluşturmaktadır. Belediyelerin millet bahçeleri, parklar, şehir meydanları gibi alanlarda hiçbir üretim prosesi, görüntü, ses ve iş makinası kirliliğine maruz kalmadan anlık olarak sahaya inip satışa hazır hale gelmesiyle çok tercih edilem fi rma grubuna giriyoruz. Pandemi ile başlayan son dönemlerde ihracatımızda çok yoğun bir artış gözlendi. İhracat yaptığımız başlıca ülkelerden Avrupa, Amerika, Afrika’nın bazı bölgeleri, Balkan ülkeleri ve Arap ülkelerine satışlarımızda gözle görünür artışlarımız oldu.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kiosk büfeler; çay kahve kiosk, fastfood kiosk, hotdog kiosk, vitamin bar kiosk, çiçekçi kiosk, sokak lezzetleri kiosk, döner kiosk gibi alanlarda çokça tercih edilmesiyle Türkiye ve dünyanın birçok kıta ve coğrafyasına girdi. Estetik ve şık tasarımlarıyla göz doldurdu ve birçok alanda pratikliği ve ergonomik yapısıyla farklı alanlarda da tercih edilmeye başlandı. Taksi duraklarından çiçekçilere, hediyelik dükkanlara ve birçok alana girmeye başladı. Sizin de neden bir kiosk büfeniz olmasın. O halde hemen kiosk dünyasıyla irtibata geçme zamanı buyrun. Karşınızda kiosk dünyası Zirve Dizayn grup çatısı altında hizmet etmeye devam ediyor.