Öne Çıkanlar Ürün ve Hizmet

JOOM’DAKİ TÜRK SATICILARIN SATIŞLARI KASIMDA 6 KAT ARTTI

Kasım ayında Türk satıcılar Joom’da satış rekorları kırdı. Türk satıcıların satışları, Yalnızlar Günü (11/11) ve Efsane Cuma indirimleri sırasında Kasım 2021 satışlarına kıyasla 6 kat artarak platformda şimdiye kadar görülen en yüksek büyüme oranını gösterdi. 11 Kasım’da geçtiğimiz bahar mevsiminde düzenlenen “Türk Günleri” indiriminde kaydedilen rekor 2,2 katlık bir artış göstererek kırıldı.

Kasım ayındaki satışların yarısından fazlası Rusya’daki kullanıcılar tarafından yapıldı. Alışılmış olarak, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki müşteriler Türk satıcıların ürünleri ile özellikle ilgileniyor ve Joom onlar için Türk ürün yelpazesini genişletmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edecek. Türk ürünlerinin rakipsiz kalite-fiyat oranı şimdiden tüm dünyada milyonlarca müşteriyi fethetti. Türkiye böylece, müşterilerin indirim kuponu almak istedikleri bölgeye kendilerinin karar verebildiği promosyonun bir parçası olarak Joom kullanıcılarının en popüler tercihi haline geldi.

Türk satıcılar olağanüstü bir performans gösteriyor

Kasım satışlarının bu yılki başarısı, geçen yıl 40.000’in üzerinde olan indirimdeki Türk ürünlerinin bu yıl 130.000’e çıkmasından da kaynaklandı. Ortalama indirim oranı da artış gösterdi. 2021’de %22 olan oran, bu yıl %27,8’e kadar yükseldi. Son olarak, her zamankinden daha kapsamlı olan indirimli ürün seçimiyle kullanıcılar en yüksek puanlara, ayrıntılı incelemelere ve cazip indirimlere sahip en iyi ürünleri rahatlıkla bulabildiler.

EMEA Bölgesi İş Geliştirme Başkanı Alexander Zaitsev, konu ile ilgili, “Joom, Avrupa’da e-ticaret sektöründeki genel düşüşe rağmen büyümeye devam ediyor ve Türk satıcılar olağanüstü bir performans gösteriyor. Hızlı büyüme oranları ve satışlarda birkaç kat artış olması platforma yeni katılan ülkelerde gözlemlenebiliyor ancak Joom 2019’dan beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor ve Türk satıcılar tüm rekorları kırmaya devam ediyor. Kasım ayı kesinlikle çok başarılı geçti ve 2023’ü daha da büyük bir beklentiyle bekliyoruz. Türk ürünlerinin büyük bir hızla yükseldiğini görüyoruz ve önümüzdeki yılda daha da yukarılara çıkabilmek için ne yapılması gerektiğini şimdi kesin bir şekilde anlıyoruz. Başarımızı sürdürmek için her şeyi yapacağız.” şeklinde açıklamada bulundu.