AVM Öne Çıkanlar

AYD, BAKAN NEBATİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi ziyaret ederek son dönemdeki ekonomik gelişmelerin sektör üzerindeki paylaştı.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yönetim kurulu ve üyeleriyle birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir araya gelerek; Esas Gayrimenkul destekleriyle Ernst&Young Türkiye liderliğinde hazırlanan “AVM Sektörü Finansal Sorunlarına Yaklaşımlar ve Çözüm Önerileri” raporunu sundu.

Toplantıyı sosyal medya hesabından duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de görüşmeye ilişkin, “Görüşmede, perakende sektörüne katma değer oluşturacak, sektörün gelişimine katkı sağlayacak başlıkları ele alarak son dönemdeki ekonomik gelişmelerin sektör üzerindeki etkilerini değerlendirdik.” ifadelerini kullandı.

Nebati, iş dünyası ile gerçekleştirdikleri sektör bazlı görüşmeleri, istişareye dayalı katılımcı bir anlayış ilkesiyle sürdürmeye devam edeceklerini de belirtti.